Pensijų fondai Lietuvoje

23 psl. / 4415 žod.

Ištrauka

Šiandieninės pensijos mokamos perskirstant dabar dirbančių Lietuvos gyventojų (kurie moka socialinio draudimo įmokas) pinigus. Šie pinigai niekur neinvestuojami ir papildomos vertės nesukuria. Tuo tarpu pensijų kaupimo esmė – įmokos kaupiamos ir investuojamos, o atėjus pensijos amžiui, sukauptos lėšos išmokamos konkrečiam įmokas mokėjusiam žmogui. Kam patikėti kaupti savo įmokas, galima rinktis iš devynių pensijų fondų valdymo įmonių: draudimo bendrovių, bankų ir kt. Finansų investicijų valdymo įmonių.
Pasaulyje veikia trijų pakopų pensijų sistema, kuri 2003 metais pradėta įgyvendinti ir Lietuvoje: I pakopa – valstybinis socialinis pensijų draudimas, t.y. „Sodros“ pensija; II pakopa – kaupimas senatvės pensijai iš socialinio draudimo įmokos privačiuose pensijų fonduose; III pakopa – papildomas savanoriškas kaupimas pensijai privačiuose pensijų fonduose ar kitais alternatyviais būdais.
Pensijų kaupimo sistema suteikia žmonėms galimybę įmokas kaupti savo asmeninėje sąskaitoje ir dėl to sulaukus pensinio amžiaus gauti didesnę pensiją. Pensijų fondai - tai fondai, į kuriuos investuojant, kaupiamos lėšos savo senatvei. Pensijų fondai – tai ilgalaikė lėšų kaupimo ir investavimo alternatyva, rekomenduojama kaip papildoma investavimo priemonė investiciniame portfelyje. Pensijų fondų veiklos tikslas – sukaupti jų dalyviams senatvei pakankamą lėšų kiekį. Lietuvoje pensijų fondai skirstomi į II pakopos („Sodros“ įmokos dalies kaupimo) ir III pakopos (savanoriško pensijų kaupimo) fondus.

Darbo tikslas – išnagrinėti pensijų fondų veiklą Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti pagrindines sąvokas ir terminus susijusius su pensijų fondais;
2. Išanalizuoti Lietuvoje esančius pensijų fondus;
3. Atlikti pensijų fondų veiklos analizę.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • 1. PAGRINDINĖS SĄVOKOS IR TERMINAI4
  • 2. PENSIJŲ FONDAI LIETUVOJE IR JŲ RAIDA6
  • 2.1. II pakopos pensijų fondai8
  • 2.2. III pakopos pensijų fondai13
  • 2.3. Pensijų fondų privalumai ir trūkumai15
  • 3. PENSIJŲ FONDŲ VEIKLOS ANALIZĖ17
  • IŠVADOS22
  • NAUDOTA LITERATŪRA23

Reziumė

Autorius
meduolis
Tipas
Referatas
Dalykas
Finansai
Kaina
€2.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 2, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
23 psl.

Susiję darbai

Pensijų fondai

Finansai Referatas meduolis
Žmogaus poreikių piramidė gana sudėtinga ir įvairiapusė, todėl, rūpinantis apie senatvę, bandoma įsivaizduoti sąlygas ir aplinkybes, veikiančias šių poreikių realizavimą po keleto dešimtmečių....

II pensijų pakopos reformos Lietuvoje analizė

Finansai Diplominis darbas 2014 m. aniusiaa
Lietuvoje 2004 m. buvo įvykdyta reforma, kuri leido žmonėms kaupti pinigus ateičiai, trejose pensijų pakopose. Antra ir trečia pakopa, pensijų fondų dalyviams leidžia...