Ekonomikos samprata

10 psl. / 1564 žod.

Ištrauka

Ekonomika arba dar kitaip vadinama „ekonomikos teorija”, „ekonomiksas”, „ūkis” bei „ūkinė veikla” yra sudėtingas mokslas. Temos „Ekonomikos samprata” pasirinkimu norėta išsiaiškinti ekonomikos sampratą ir esmę - suvokti ne tik ekonomikos sąvoką, bet giliau aprėpti ekonomikos objektą, tai yra žmonių tarpusavio santykius gamybos sferoje, kuriuos veikia daug įvairių veiksnių – ūkinę veiklą ir jos sudedamąsias dalis.
Pagrindinis tikslas ir uždaviniai: Suvokti ekonomiką ir visuomenines jos problemas, kurios glaudžiai susijusios su kiekvienu iš mūsų. Taigi atsakysime į šiuos pagrindinius klausimus:
- Kokie ekonomikos mokslo pagrindiniai apibrėžimai ir ištakos?
- Kas yra gamybinė ir ūkinė visuomenės veikla (ekonomikos objektas)?
- Kokios pagrindines ekonomikos sistemos?
- Kokie ekonomikos mokslų dėsniai?
Visa tai padės geriau suvokti ekonomikos mokslą, tiriant ir kaip ekonomikos visumą, ir kaip jos mokslo dalis - mikro- ir makro- ekonomiką. Norint suprasti ekonomikos mokslą, reikia ne tik apibrėžti ekonomikos sąvoką, bet ir suvokti visų rūšių ekonominės veiklos visumą, kuri sudaro ekonomikos sistemą ir veikia pagal savo dėsnius.


Turinys

  • ĮVADAS2
  • 1. Ekonomikos samprata3
  • 1.1. Ekonomikos sąvoka3
  • 1.2. Ekonomikos mokslo ištakos4
  • 1.3. Ekonomikos mokslo objektas4
  • 1.4. Ekonomikos dėsniai6
  • IŠVADOS7
  • LITERATŪROS SĄRAŠAS8

Reziumė

Autorius
ganesas
Tipas
Referatas
Dalykas
Ekonomika
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 15, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Jūrų transporto samprata

Ekonomika Referatas nefertite777
Šio darbo objektas – visi transporto laivų tipai. Darbo tikslas – suvokti,kad jūrų transportas yra vienas iš svarbiausių šių dienų transporto rūšių,galinti gabenti...

Kinijos ekonomika

Ekonomika Referatas 2016 m. guoba
Per pastarąjį dešimtmetį pasaulyje įvyko didžiulių pokyčių, įskaitant pasaulinę finansų  krizę, augantį pasaulinės prekybos mastą, aštrėjančią konkurenciją tarptautinėse rinkose, politinius neramumus, technologinius pokyčius,...