Svarbiausi incidentai jūrinių ir sausumos naftos gręžinių gręžimo metu

12 psl. / 2044 žod.

Ištrauka

Naftos gavyba yra glaudžiai susijusi su žmogaus gyvybe, sveikata, turtu, socialine bei fizine aplinka. Aplinkoje pastoviai veikia daugybė veiksnių, tarp kurių yra ir potencialiai pavojingų, galinčių turėti neigiamą poveikį žmogui, bei naftos gavybos įrangai. Taigi, toks darbas yra susijęs su rizika ir yra potencialiai pavojingas.
Rizika susijusi su būsimais įvykiais, kurie gali įvykti arba neįvykti, su įvairiomis tolesnėmis tų įvykių vystymosi galimybėmis. Į ją turi būti atsižvelgiama tiek kiekybiškai, tiek ir kokybiškai. Kokybine prasme, kiekvienas rizikos šaltinis arba pavojus, nesant arba neveikiant apsaugos barjerams, sudaro galimybę įvykti avarijai, kurios pasekmės gali būti gyvybės arba sveikatos praradimas, aplinkos užteršimas, ekonominiai ar finansiniai nuostoliai ir t.t.
Nuo žmogaus veiklos pobūdžio priklauso tam tikra dalis rizikos faktorių. Tai yra daugiau ar mažiau įvertinama, pamatuojama ir savanoriškai pasirenkama, kitais žodžiais tariant, rizika, su kuria žmogus sutinka vykdydamas savo veiklą, priimdamas vienokius ar kitokius sprendimus, pasirinkdamas gyvenimo būdą ir t.t.. Neteisingas rizikos įvertinimas ar tiesiog atlaidumas priveda prie katastrofiškų padarinių.
Šio darbo tikslas – atskleisti praeityje įvykusias katastrofas bei jų padarinius.


Turinys

  • 1. Įvadas3
  • 2. Daugiausiai aukų nusinešusios katastrofos4
  • 3. Didžiausi sprogimai7
  • 4. Nelaimės sausumoje9
  • 5. Išvados12
  • 6. Literatūra13

Reziumė

Autorius
spurga
Tipas
Referatas
Dalykas
Geodezija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 27, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
12 psl.

Susiję darbai

Naftos gręžimo būdai

Geodezija Referatas spurga
Naftos gavyba – bene svarbiausia pramoninės šaka. Nafta yra vienas iš svarbiausių pasaulyje produktų, kuriuo pagrįsta visa pasaulinė ekonomika. Dėl to labai svarbūs...

Tretiniai naftos išgavimo būdai

Geodezija Referatas spurga
Didinant naftos gavybą taikomi metodai, kurie atnaujina naftos rezervuarą po pirminių ir antrinių naftos gavybos metodų. Pagrindinis tikslas visų naftos gavybos didinimo metodų...