Kas yra filosofija? (objektas, apibrėžimai, šaltiniai, paskirtis ir tikslas)

5 psl. / 1906 žod.

Ištrauka

Filosofija – vertybių disciplina ir tai verčia į ją žiūrėti pagarbiai. Filosofijos uždavinys – ugdyti dialogą su pačiu savimi ir gyvenimo turgaus orientaciją keisti į gyvenimo tikslų ir prasmės orientaciją. Pasak K. Jasperso, žmogaus protas niekada nėra visiškai objektyvus, turi ribas, kurios paprastai sutampa su jo egzistencijos ribomis, ir todėl žmogus, pavyzdžiui, nėra pajėgus į pasaulį žvelgti iš amžinybės pozicijų – tai ir yra filosofijos objektas.
Mokslo žinios paprastai apima atskirus objektus ar reiškinius, apie kuriuos kiekvienam žinoti visai nėra būtina, o filosofija apmąsto visumoje pasaulį ir jo prasmę, būties visumą.(Vaclovas Jonuška „Filosofijos pradmenys“, Vilnius, 2000)
Klausimą, kas yra filosofija, patys filosofai laiko vienu autentiškiausių ir sunkiausiai atsakomų filosofinių klausimų. Griežtai kalbant, nėra netgi jokio įvado į filosofiją, o tik niekada nesibaigiantis vedimas į filosofiją.


Reziumė

Autorius
monikagustas
Tipas
Referatas
Dalykas
Filosofija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 11, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Imanuelio Kanto filosofija ir etika

Filosofija Referatas 2012 m. evelina1988
Filosofijos dalyko referatas skirtas apžvelgti Imanuelio Kanto filosofiją, jo idėjas ir etiką. Darbas buvo įvertintas 10 balų.

Filosofijos koliokviumas

Filosofija Paruoštukė 2015 m. eglutea83
Filosofijos koliokviumo klausimai. 1.Keblumai dėl filosofijos objekto apibrėžimo. Filosofijos objekto samprata antikoje. 2.2. Filosofijos objekto patikslinimas viduramžiais. 3.Filosofijos objekto apibrėžimo problema moderniaisiais laikais....

Konfucijaus filosofija

Filosofija Rašinys 2015 m. salvete
Konfucijus (VI – V a. pab. pr. Kr.) – vienas žymiausių mąstytojų, padaręs žymią įtaką kinų, o vėliau ir viso pasaulio, filosofijos raidai....