Etnopolitinė Latvijos situacija

5 psl. / 1562 žod.

Ištrauka

Pasaulyje yra daug daugiataučių valstybių, kurios buvo priverstos formuotis ar formavosi dėl įvairių istorinių aplinkybių. Šiame tūkstantmetyje turime netoli dviejų šimtų pripažintų valstybių, per ilgus jų formavimosi kelius įvairių tautų spėjo pagyventi tose teritorijose. Suprantama, kad dauguma šiuolaikinių valstybių, kurios pagindą sudaro tos valstybės tautybės žmonės, kažkaip reaguoja į kitataučius gyvenančius jų valstybėje ir sudaro sąlygas gyventi kartu. Tautinių mažumų klausimas itin svarbus tiek valsybės viduje, tiek tarptautiniu mastu. Per ilgus istorijos kelio vingius daug tautų maišėsi, keitė gyvenimo vietas, tad dėsninga, kad likdavo palikuonių, kurie jau gimdavo tos šalies piliečiais. Arba žmonės tiesiog migruoja dėl įvairių priežasčių. Tautinės mažumos, kartu su gyvenančia tikra tos valstybės tauta, sudaro visą populiaciją. Šiame darbe bus nagrinėjama Latvijos etnopolitinė situacija.
Latvijos populiacija 1990-1992 m. buvo išaugusi iki aukštumų jai ir siekė netoli 2,7 mln. žmonių. Vėliau Latvijos populiacija krito žemyn ir 2012 m. Latvijos populiacija tesiekė šiek tiek virš 2,1 mln. žmonių rodiklį (2,191,580). Iš tų 2 mln. dabar Latvijoje gyvenančių žmonių tik 59,3 % yra latvių tautybės. Latvijoje gyvena labai didelė rusų tautinė mažuma, 27,8 %. Ši tautinė mažuma yra itin didelė palyginus su kitomis: baltarusių (3,6 %), ukrainiečių (2,5 %), lenkų (2,4 %) ir lietuvių (1,3 %) populiacijos. Kitos tautinės mažumos gyvenančios Latvijos teritorijoje yra itin mažos: finougrų tauta lyviai (170 žmonių) bei estai (0,1 %), vokiečiai (0,1 %), čigonai (0,3 %) ir žydai (0,3 %) yra mažiausios Latvijoje gyvenančios etninės grupės. Kitų tautybių žmonės sudaro 1,3 % populiacijos (jų iš viso yra 26 298).


Reziumė

Autorius
egashjus
Tipas
Referatas
Dalykas
Politologija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 28, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Prancūzijos etnopolitinė analizė

Politologija Rašinys skyluk
Prancūzija visada buvo viena iš didžiausių šalių esančių Europoje. Prancūzijos valstybės pavadinimas „France“ kilęs iš žodžio „Francia“, kuris susijęs su Frankų teritorija. Prancūzijos...

Vokietijos etnopolitinė analizė

Politologija Referatas skyluk
Vokietija užima pirmą vietą Europoje pagal gyventojų skaičių. Čia gyvena apie 82 milijonus žmonių. Gyventojų tankumas siekia 230 gyventojų viename kvadratiniame kilometre. Vokietija...

Latvijos respublikos etnopolitinė analizė

Politologija Referatas 2015 m. maltamok
Darbas parvers politikos mokslų studentamas arba tiems, kas atlieka referatus apie Latviją, gausu informacijos apie Latvijos politinė bet etninę situaciją.