Šnekos aktų teorija

7 psl. / 1882 žod.

Ištrauka

Šnekos aktų teorija pirmiausia sietina su austrų mokslininko Karlo Bühlerio vardu. Remdamasis ne tik lingvistiniais, bet ir psichologiniais tyrimais jis dar 1913 metais paskelbė šnekos aktų teorijos pagrindus. K. Bühleris apibrėžė 4 būtinus kiekvieno šnekos akto elementus: kalbantį asmenį; klausantį asmenį; akustinę šnekos akto formą; turinio, apie kurį kalbama, raišką. Jo teorijos išeities taškas – konkretus kalbos ženklas, kuris, viena vertus, atspindi tikrovės daiktus, būsenas ir aplinkybes, todėl yra jų simbolis, antra vertus, jis išreiškia kalbėtojo (siuntėjo) vidinį pasaulį, taigi yra simptomas. Pagaliau kalbos ženklas yra orientuotas į jo gavėją ir šiuo požiūriu laikytinas signalu. Šie trys santykiai, pasak K. Bühlerio, lemia esmines šnekos akto funkcijas: reprezentacinę – santykis su tikrove, ekspresinę – santykis su siuntėju ir apeliacinę – santykis su gavėju (Bühler 1934:28).


Reziumė

Autorius
keturkampistrikampis
Tipas
Referatas
Dalykas
Komunikacija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 24, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
7 psl.

Susiję darbai

Kas yra retorika? Retorikos teorijos konspektas

Komunikacija Konspektas 2011 m. withoutnick
Puikus konspektas sudarytas pagal paskaitoje "Retorika ir komunikacija" pateiktą medžiagą. Glaustai ir aiškiai apibrėžia, kas yra retorika pagal tris skirtingų laikotarpių apibrėžimus. Analizuojama...

Tylos spiralės teorija

Komunikacija Kursinis darbas 2016 m. evukas00
Masinės komunikacijos dalyko kursinis darbas, kuriame aprašomas Tylos spiralės teorijos atsiradimas, jos esmė, modelis, mokslinė kritika bei pritaikymas.