Leksikologijos darbas apie širdį

5 psl. / 1773 žod.

Ištrauka

Kalboje egzistuojantys žodžiai nėra vienareikšmiai. Beveik visi jie turi bent keletą reikšmių. Tokių, kurie atitiktų vieną signifikatą, reikėtų gerai paieškoti. Dėl natūralaus kalbos funkcionavimo dauguma žodžių turi ryšį su dviem, trim ar daugiau denotatų ir išreiškia ne vieną, o kelias sąvokas. Tokie žodžiai yra daugiareikšmiai. Žodis gali turėti ir virš trisdešimt reikšmių, todėl labai naudinga pasigilinti į jas, kad kartais nepavartotum žodžio netinkamoje vietoje ar netinkamame kontekste.
Mano pasirinktas žodis yra širdis. Atsivertę „Didijį lietuvių kalbios žodyną“, prie žodžio širdis randame vienuolika reikšmių, o tai yra nemažai. Pirmoji iš jų yra kraujo varomasis organas. Pavyzdžiui, dažnai girdime kalbant, kad vieni turi sveiką širdį, kitų ji yra silpna, su yda. Šio vartojamo žodžio reikšmė yra pagrindinė. Iš jos seka kitos šalutinės reikšmės, kurios susidarė su laiku, prireikus pavadinti naujus daiktus ir reiškinius, dar neturinčius pavadinimo. Tokia ir yra antroji reikšmė, kuri reiškia to organo ligą.


Reziumė

Autorius
keturkampistrikampis
Tipas
Referatas
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 24, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Samprotavimo rašinys apie gyvenimo prasmę

Lietuvių kalba Rašinys 2011 m. strawberry147
Samprotavimo rašinys. Remtasi V. M. Putino romanu „Altorių šešėly“ ir M. Burgess romanu „Heroinas“ , J. Ivanauskaitės romanu„Miegančių drugelių tvirtovė“

Viskas apie Antaną Škėmą

Lietuvių kalba Konspektas 2015 m. elvinas.
Tai konspektas apie Antaną Škėmą, kuris pravers visiems, kurie ruošiasi laikyti Lietuvių kalbos egzaminą.

Kalbėjimas apie Mamatę

Lietuvių kalba Rašinys 2019 m. jociute
Tai kalbėjimas apie "sename dvare" pagrindinę veikėją Mamatę. Šis kalbėjimas buvo sakytas 10kl PUPP metu.