Įvaizdžio formavimas lietuviškoje komercinėje autobiografijoje

6 psl. / 2170 žod.

Ištrauka

Bene kiekvieną dieną televizijoje bei spaudoje matome mums pažįstamus veidus: tiek dainininkus, tiek aktorius, tiek šokėjus. Dabar nieko nebestebina ir jų išleistos knygos. Turime susiformavę apie juos tam tikrą nuomonę, tačiau kyla klausimas, ar jie iš tiesų yra būtent tokie, kokius matome televizijoje ir spaudoje? Dažnai juos kritiškai vertiname, tačiau vis tiek nevengiame jų vadinti „žvaigždėmis“. Kyla klausimas, ką reiškia ši sąvoka? Pabandžiau apklausti keletą žurnalisčių, kaip jos galėtų apibrėžti sąvoką „žvaigždė“ ir kokiomis savybėmis ji turėtų pasižymėti:
Kas yra žvaigždė? Kaip būtų galima ją apibrėžti? Kokiomis savybėmis ji turėtų pasižymėti?
Laura Žalimienė („Be tabu“ žurnalistė): "Žvaigždė" yra žinomas žmogus, charizmatiškas ir sugebantis išnaudoti savo sugebėjimus viešojoje erdvėje. „Žvaigždės“ sąvoka Lietuvoje labai abstrakti: tai asmuo, kuris nuolat šmėžuoja TV laidose ar populiarių žurnalų puslapiuose. Jų gyvenimo įvykiai nuolat sekami ir afišuojami. Šiandieninėje Lietuvoje „žvaigždėmis“ vadinami asmenys, kažkada šokiruojančiu elgesiu patekę į žiniasklaidą. Iš tiesų „žvaigždė“ turėtų pasižymėti charizma, charizma, ir dar kartą charizma. Vienadienę šlovę ir populiarumą galima pelnyti kokiu nors išsišokimu (keiksmais, susipykimais, teismais, skyrybomis), tačiau tai tebus laikinas populiarumas. Ilalaikį populiarumą gali pelnyti tik charizma ir sugebėjimas bendrauti su žiniasklaidos atstovais. Gebėjimas sklandžiai dėstyti mintis visada bus įdomu žiniasklaidos atstovams bei žiūrovams.
Audronė Urbanaitė (žurnalistė ir rašytoja): Lietuvos bėda, kad „žvaigžde“ imami laikyti vidutinio intelekto žmonės, viešųjų ryšių paversti ikonomis. Todėl "žvaigždėmis" imami laikyti visi bent dažniau bulvariniuose žurnaluose ir TV laidose pristatomi žmonės, nors realiai jų pasiekimai tėra tik tariami arba minimalūs. Auditorija, kuriai brukami šie "herojai" ima skeptiškai vertinti kalbėjimą apie žvaigždes ir ima manyti, kad jų apskritai nėra, pernelyg orientuojamasi į tai, kad žvaigždė – šou pasaulio atstovai, taip labai susiaurinams pristatomųjų spektras, o Lietuva ima atrodyti banalių pašnekovų be minties šalimi. Galimas dalykas, kad ši tendencija būdinga mažoms rinkoms.
Daiva Kaikarytė (kassavaitinio dienraščio “Lietuvos rytas” priedo “Stilius” žurnalistė): Lietuvoje žvaigždė – tiesiog dažnai eteryje ir spaudoje matomas žmogus. Gaila, bet pasižymintis labia bjauriomis savybėmis. Tokia realybė. Iš tiesų “žvaigždė” turėtų būti proto ir dvasios aristokratas.


Reziumė

Autorius
larietata
Tipas
Referatas
Dalykas
Literatūra
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 16, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
6 psl.

Susiję darbai

Autobiografijos sąvokos atsiradimo istorija

Literatūra Rašinys tabu777
Autobiografija – tai egzistavusio ar egzistuojančio asmens, įsipareigojusio sakyti tiesą, memuarinis pasakojimas apie save patį, kuris yra organizuotas chronologine seka arba probleminiais...

Naujojo Testamento formavimasis ir hermeneutika

Literatūra Rašinys 2013 m. literatė
Šventojo Rašto kanono sudarymas padėjo pamatus teologinės hermeneutikos pradžiai. Evangelija ilgą laiką būdavo platinama žodiniais pasakojimais ir pamokslais, kurie buvo aiškinami skirtingai pagal...