Smurtaujantis vaikas
Ištrauka
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 straipsnis pripažįsta žmogaus teisę į asmens neliečiamybę: draudžiama žmogų žeminti, žaloti, kankinti, žiauriai su juo elgtis. Joje akcentuojama viena svarbiausių vaiko teisių – teis gyventi be prievartos ir pažeminimo. 1995 metais ratifikavus Jungtinių Tautų vaiko teisių konvenciją, Lietuva įsipareigojo ginti vaiką nuo visų prievartos ir smurto formų. Deja, įvairių prievartos ir smurto apraiškų Lietuvoje iki šiol apstu. Dažniausiai pasireiškia smurtas prieš vaikus, moteris ir pagyvenusius žmones (J. Senutait . Smurto poveikis vaikui. http://www.kaunas.aps.lt).
Smurtas. Smurtas - sąmoningas jėgos taikymas siekiant sužeisti ar įžeisti kitą asmenį. Smurto priežastis ir pasireiškimo charakteristikas tyrinėja psichologija ir sociologija. Šių disciplinų plotmėje smurtas apibrėžiamas kaip atviras ir sąmoningas fiziškai agresyvus elgesys kito žmogaus atžvilgiu. (www.lt.wikipedia.org).
„Smurto“ sąvoka traktuojama skirtingai. Apskritai, smurtas suprantamas kaip vieno žmogaus arba žmonių grupės prievartos veiksmas prieš kitą žmogų arba žmonių grupę, iš to turint kokios nors naudos ar pasitenkinimo. Smurtu laikoma visa, kas daro asmeniui psichologinę, fizinę, dvasinę ar seksualinę žalą ir sukelia kančią, taip pat grasinimai, bandymai apriboti asmens laisvę. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ smurtas įvardijamas kaip šiurkšti prievarta.(N.Dirsienė2007, p.3).
Fizinis smurtas – tai pavojingas poveikis aukos organizmui prieš jos valią. Tai dažniausiai atpažįstama smurto forma, turinti labai plačią veiksmų amplitudę – nuo pastūmimo, smūgio, spyrio iki sunkaus kūno sužalojimo bei nužudymo. Šiai smurto rūšiai priskiriamas neleidimas aukai išeiti iš namų, naudotis medicinos paslaugomis. Fizinio smurto dalis yra žmogaus nepriežiūra, kuomet dėl netinkamos slaugos, pavėluotos medicininės pagalbos smurto aukas gali ištikti mirtis, atsirasti įvairių atkryčių, fizinė negalia. Fizinis smurtas pasireiškia:
• nubrozdinimais,
• žaizdomis,
• kaulų lūžiais,
• smegenų sukrėtimu,
• vidiniais sumušimais,
• persileidimu,
• nudegimais.
Psichologinis / emocinis smurtas yra dažniausiai šeimoje pasitaikanti ir aukų sunkiausiai
atpažįstama smurto rūšis. Jis pasireiškia pastoviu žeminimu, menkinimu, draudimu bendrauti su
artimaisiais ir pažįstamais, jausmų ignoravimu.. (N.Dirsienė2007, p.4).
Turinys
- . ĮVADAS ………………………………………………………………………………1
- Smurto samprata ……………………………………………………………………2
- Smurto priežastys………………………………………………………………………3
- Šeima……………… ………………………………………………………4
- Ekonomininiai veiksniai……………………………………………………….4.
- Bendraamžių subkultūra…………………………………….…………………4
- Mokykla……………………………………………………………………………5
- Išvados ……………………………………………………………………………7
- LITERATŪRA …………… …………………………8
Reziumė
- Autorius
- zilvinas
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Pedagogika
- Kaina
- €2.41
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 2, 2013
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 10 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų