Lyderiavimas ir vadovavimas: panašumai ir skirtumai

13 psl. / 2329 žod.

Ištrauka

Daugelis autorių sutaria, kad terminai lyderiavimas ir vadovavimas nėra tapatūs, tačiau nesutaria dėl šių terminų sąsajos. Vadovavimo sąvoka literatūroje dažnai tapatinama su lyderiavimu, nes vertimai iš anglų kalbos būna netiksliai išversti. Lietuvių kalboje šios sąvokos turi skirtingą prasmę: vadovavimas remiasi formalios jėgos pozicija, turinčia įtakos žmonėms, o lyderiavimas kyla iš socialinės įtakos proceso.
Vadovų pareigos yra susijusios su tam tikra formaliai suteikta valdžia, asmuo, užėmęs tam tikras pareigas organizacijoje, gali imtis vadovaujančio vaidmens. Tačiau ne visi lyderiai yra vadovaujantys darbuotojai, ir ne visi vadovaujantys darbuotojai yra lyderiai.
Šio darbo tikslas – palyginti vadovą ir lyderį.
Uždaviniai: Apibūdinti lyderio sampratą, savybes, funkcijas ir veiklą; Apibrėžti vadovo sampratą, savybes, funkcijas ir veiklą; Palyginti vadovą ir lyderį. Darbe bus pateikiama lyderio ir vadovo sąvokų samprata, jų atliekamos funkcijos, reikalingos savybės ir pan. Taip pat bus palyginami lyderiai ir vadovai, pateikiami jų skirtumai valdant, požiūris.


Reziumė

Autorius
laimoote
Tipas
Referatas
Dalykas
Vadyba
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 8, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
13 psl.

Susiję darbai

Lyderiavimas ir vadovavimas

Vadyba Prezentacija 2014 m. deim33
Svarbiausias vadovo uždavinys yra atskleisti tiesą ir suvokti organizacijos realybę. Deja daugeliui vadovų to padaryti nepavyksta. Vadovas turi matyti reiškinius iš...

Prekybos įranga

Vadyba Konspektas 2016 m. panelea
Prekybos įmonės labai plačiai naudoja įvairią įrangą, skirtą maisto produktų ruošimui: kepa duoną, pyragus, tortus, gamina įvairias salotas, apdoroja šviežias daržoves, mala mėsą,...

Muzikos įrašų industrijos verslo modeliai

Vadyba Kursinis darbas 2016 m. paulauskas.pov@gmail.com
2016m. rašytas VU verslo vadybos kursinis darbas apie muzikos įrašus bei šioje industrijoje veikiančius verslo modelius. Gautas įvertinimas 8 balai.