Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo specifika

8 psl. / 2134 žod.

Ištrauka

Valstybių biurokratiniai aparatai bei valdžios institucijų vidinės struktūros dažnai yra sudėtingos, išplėstos ir su daugybe pavaldumo atsišakojimų, tuo pačiu ir gausybę pareigybių. Šioje vietoje gali kilti problema, jog skirtingose institucijose panašų arba identišką darbą atliekantys darbuotojai gauna skirtingus darbo užmokesčius. Kad būtų išvengta tokių nesutapimų ir visos valstybės mastu suvienodinta valstybinių institucijų darbuotojų darbo užmokesčiai, pareigybinės funkcijos bei kiti kriterijai, susiję su darbo pozicija, buvo sukurta pareigybinių aprašymų bei jų vertinimo metodikos samprata.
Šio darbo tikslas yra išanalizuoti pareigybinių aprašymų metodiką. Įgyvendinti šiam tikslui, išsikelsime tris uždavinius: 1. Išanalizuoti pareigybinių aprašymų sampratą bei reikalingumą; 2. Išanalizuoti svarbiausius Lietuvoje galiojančius valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikos bruožus; 3. Išskirti pareigybių aprašymo metodikos pliusus bei trūkumus. Uždavinių eiliškumas atitiks darbo struktūrą, o pabaigoje padarysime išvadas.
Pirmoje darbo dalyje remsimės straipsniais susijusiais su darbo pareigybių aprašymo vertinimu ir analize, o antrame ir trečiame skyriuje pasinaudosime Lietuvos Respublikoje galiojančia darbo pareigybių aprašymo ir vertinimo metodika.


Reziumė

Autorius
rytuvejai
Tipas
Referatas
Dalykas
Viešasis administravimas
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 23, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
8 psl.

Susiję darbai

Valstybės tarnautojo pareigybės aprašymas ir jo analizė

Viešasis administravimas Referatas 2011 m. giedrese
Darbo tikslas – aptarti karjeros valstybės tarnautojo – vyriausiojo veterinarijos gydytojo-inspektoriaus pareigybės aprašymą ir jį išanalizuoti. Siekiant užsibrėžto tikslo, keliami šie uždaviniai: •...

Valstybės tarnautojų mokymų efektyvumas X miesto savivaldybėje

Viešasis administravimas Diplominis darbas 2014 m. lari666
Temos aktualumas. Politinių, ekonominių, socialinių, technologinių, kultūrinių pokyčių nulemtos naujos XXI a. užduotys iš valstybės institucijose dirbančių valstybės tarnautojų reikalauja profesionalumo, tiesiogiai veikiančio...