Kenksmingieji junginiai, susidarantys maisto produktus perdirbant ir juos laikant

27 psl. / 6883 žod.

Ištrauka

Daug maisto produktų yra ne tik nenaudingi, bet netgi kenksmingi organizmui. Taigi būtina išsamiai aptarti, koks tai yra kenksmingas maistas ir kokį pavojų jis kelia žmogaus sveikatai. Būtent šie aspektai ir yra analizuojami šiame darbe.
Valgydami natūralų ir įvairų maistą gauname visų reikalingų medžiagų. Būtent dėl šios priežasties dietologai dažniausiai savo klientams pataria valgyti kuo įvairesnius maisto produktus. Vis dėlto, nepaisant visuomenėje plačiai skleidžaimos informacijos apie sveiką mitybą, pastaruoju metu sparčiai daugėja žmonių sergančių ligomis, tiesiogiai susijusiomis su netinkama mityba. Dėl šios priežasties, galima teigti, kad maisto produktai, valgant juos teikiantys malonumą, bet to pasekoje sukeliantys įvairias ligas, nusipelnė vadintis blogu maistu. Šie maisto produktai dažnai gali būti užteršti įvairiais cheminės ir biologinės kilmės junginiais, kurie kelia pavojų žmogaus sveikatai.
Tenka pabrėžti, kad į maistą kenksmingi junginiai patenka per orą, vandenį, dirvožemį ir gyvulininkystės bei augalininkystės produktus. Tačiau labai svarbu, kad įvairūs žmogaus organizmui kenksmingi junginiai į žmogaus organizmą nepatektų per kasdienius, dažniausiai vartojamus maisto produktus, kurie paprastai pateikiami gražiai įpakuoti tam, kad pritrauktų pirkėjo akį.
Darbo tikslas - apžvelgti literatūroje pateiktą informaciją apie kenksmingus junginius, kurie išskiriami laikomuose ir perdirbamuose produktuose ir pateikti įvairių faktorių įtaką kenksmingų medžiagų išsiskyrimui ir jų poveikį žmogaus organizmui. Tikslui pasiekti išsikeliami šie uždaviniai:
1. Išanalizuoti kenksmingus junginius, kurie išskiriami laikomuose ir perdirbamuose produktuose.
2. Pateikti įvairių faktorių įtaką kenksmingų medžiagų išsiskyrimui.
3. Atskleisti kenksmingų medžiagų poveikį žmogaus organizmui.


Reziumė

Autorius
lince
Tipas
Referatas
Dalykas
Ekologija
Kaina
€3.50
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 27, 2013
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
27 psl.

Susiję darbai

Baltijos jūros tarša

Ekologija Prezentacija 2014 m. lapesnape2015
Baltijos jūros tarša - informatyvus pristatymas apie Baltijos jūros taršos problemas. Darbas aktualus ir naujas.

Aplinkos tarša nafta ir jos perdirbimo produktais

Ekologija Prezentacija 2014 m. ema2016
Nafta – tai aliejingas, tamsios spalvos, specifinį kvapą turintis degus skystis, kurį sudaro apie tūkstantis atskirų cheminių junginių. Pagrindinė sudedamoji dalis yra angliavandeniliai...

Darnus maisto vartojimas

Ekologija Kursinis darbas 2013 m. darbai123
Šiame darbe yra pateikta baigiamojo darbo literatūros šaltinių analizė apie darnaus maisto vartojimą ir jo teigiamą poveikį.

Biomasės susidarymas ir irimas. Fotosintezė

Ekologija Referatas 2012 m. rasa13
Kalbant konkrečiai apie biomasę, galima pastebėti, kad šios atsinaujinančios energijos visumą sudaro trys energijos rūšys. Tai: augalinė biomasė, biodegalai ir bioalyva bei biodujos....