Vabzdžiaėdžiai augalai auginami kambariuose

10 psl. / 1925 žod.

Ištrauka

Vabzdžiaėdžiai augalai - tai nedidelė augalų grupė, prisitaikiusi augti skurdžiuose dirvožemiuose. Šie augalai dalį būtinų savo augimui ir vystymuisi medžiagų gauna savotiškos medžioklės pagalba, iš vabzdžių, kuriuos jie pagauna ir suvirškina.
Mokslininkai visus vabzdžiaėdžius augalus skirsto į dvi grupes – tikruosius ir pseudo-vabzdžiaėdžius. Tikrieji vabzdžiaėdžiai yra užbaigę visus evoliucijos etapus – jie gaudo grobį, jį virškina ir pasisavina atsipalaidavusias medžiagas. Pseudo-vabzdžiaėdžiai yra evoliucijos pusiaukelėje. Jie tesugeba grobį privilioti ir sugauti.
Tikriesiems vabzdžiaėdžiams mokslininkai priskiria apie 630 augalų rūšių, pseudo-vabzdžiaėdžiams – apie 300. Lietuvoje sutinkama ~ 10 vabzdžiaėdžių augalų rūšių.
Dažniausiai augalų pavadinimai bent dalinai nusako į ką panaši augalo gaudyklė – ar tai ąsotis, ar spąstai, ar lipni rasa ir pan. - saulašarės, tuklės, skendeniai, ąsoteniai, kriaukleniai, vaivorykšteniai, musėkautai.
Auginti šiuos augalus nėra labai lengva. Vasarą reikia nuolat rūpintis, kad substratas būtų labai drėgnas, žiemos metu daugumai reikia švelnaus ramybės periodo. Praleisti lietuviškas žiemas lauke jiems per šalta, o kambariuose per šilta, trūksta šviesios. Nepaisant to, vabzdžiaėdžiai augalai mielai auginami kambariuose.


Turinys


Reziumė

Autorius
virgita
Tipas
Referatas
Dalykas
Biologija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 23, 2013
Publikuotas
2012 m.
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Retieji Lietuvos augalai

Biologija Referatas ellita
Į naujausią Lietuvos raudonosios knygos augalų rūšių sąrašą, patvirtintą 2003, įrašyti 358 rūšių augalai (iš jų 238 rūšių induočiai, 100 rūšių samanos, 20...

Margalapių kambarinių augalų sortimento tyrimas

Biologija Diplominis darbas ewuze
Žmonės daugiausiai laiko praleidžia uždarose patalpose: namuose, įstaigose ar biuruose. Norėdami būti kuo arčiau gamtos, jaučia poreikį papuošti savo gyvenamąją aplinką augalais. Jie...

Invaziniai augalai

Biologija Referatas 2012 m. gerduliukas
Mano raštas darbas yra apie invazinius augalus. Tai kalbama apie rūšis, įdomybes, pavyzdžiai įvairiausi ir kt.

Žiediniai augalai

Biologija Konspektas 2013 m. evelina1988
Botanikos konspektas apie žiedinius augalus (jų sandara savybės ir ypatybės, paplitimas, evoliucija bei teorijos). Parengtas remiantis paskaitų medžiaga bei literatūra, su iliustacijomis ir...

Dekoratyviniai augalai

Biologija Prezentacija 2018 m. cupcake
Prezentacijoje yra aprašomi apskritai visi augalai. Taip pat yra aprašomi ir keli augalai atskirai : Puansetijos, Litopsiai ir pinigų medeliai.

Talino Botanikos sodo vaistiniai augalai

Biologija Referatas 2018 m. iiuta
Darbe apžvelgiama ir pristatomi Talino botanikos sode augantys vaistiniai augalai, lyginama su Lietuvoje augančiais vaistiniais augalais. Analizuojamas augalų paplitimas, vaistams naudojamų augalų dalių...