Plonasluoksnio mikrograndyno projektavimas

21 psl. / 2026 žod.

Ištrauka

Mūsų gyvenime vis dažniau atsiranda žodis nano. Nanotechnologijos tai technologijos, kai gaminami elementai yra manometrinių matmenų. Šios technologijos ateityje labai plėsis, nes tobulėjančios technologijos mus įgalina skverbtis į dar mažesnius matmenis.
Šiuo metu sukurto prietaiso dydis tampa vis svarbesnis, ieškoma kelių kaip sukurti kiek galima mažesnį ir greitesnį prietaisą. Būtent ši priežastis skatina vystyti technologijas ir skverbtis į vis mažesnius matmenis. Kažkada buvę dideli tranzistoriai dabar tapo tikro ir nano tranzistoriais, kurių matmenys nuo jų pirmtakų skiriasi šimtais kartų. Naujosios technologijos labai pagreitino vystymąsi, nes kuo mažesni elementai tuo daugiau jų galima sutalpinti į ploto vienetą, tuo mažiau medžiagų reikia, todėl elektronika pinga. Be to mažesnis elementų dydis nulemia ir prietaiso veikimo spartą, tai dar viena priežastis skatinti nanotechnologijas.
Šiuo metu mikro ir nano technologijos yra neatsiejama nuo kiekvieno žmogaus kasdienybės, kad ir kokia technika besinaudotume joje visada bus elektronikos dalis, kuri su kiekvienais metais vis mažėja ir mažėja. Dar neperseninusiai viskas buvo matuojama mikrometrų eilės, o dabar jau nanometrų eilės. Manau, kad netolimoje ateityje viskas pereis prie dar mažesnių dydžių.
Šiuo metu populiariausi ir plačiausiai naudojami mikro ir nano technologijos gamybos būdai : vakuuminė, plazminė, joninė plazminė ir kitos technologijos.
Kursiniame darbe išmoksime suprojektuoti plonasluoksnį hibridinį mikrograndyną, pagal turimą schemą.


Turinys

  • Mikroschemos gamybos technologinio proceso parinkimas ir pagrindimas
  • Plonasluoksnių rezistorių skaičiavimas
  • Meandro formos rezistoriaus skaičiavimas
  • Plonasluoksnių kondensatorių skaičiavimas
  • Išvados
  • Naudota literatūra

Reziumė

Autorius
audriusm
Tipas
Referatas
Dalykas
Elektronika
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 21, 2012
Publikuotas
2008 m.
Apimtis
21 psl.

Susiję darbai

Aktyvusis filtras. Projektavimas

Elektronika Referatas 2003 m. audriusm
Aktyvieji filtrai Tai grandinės skirtos praleisti tam tikrą dažnį ir tam tikrą dažnį nuslopinti. Filtrai sudaryti iš pasyviųjų elementų neduoda pakankamai tikslių norimų...

Įterptinių sistemų projektavimas

Elektronika Laboratorinis darbas 2012 m. audriusm
Darbo tikslas – nuskaityti akselerometro LIS344AL koordinates per analogas-kodas keitiklį. Darbo uždaviniai - susipažinti su STM32L-DISCOVERY maketu, realizuoti nuskaitymą iš STEVAL-MKI017V1 maketo -...

Kompiuterio elementų projektavimas

Elektronika Kursinis darbas 2015 m. kepas
VGTU Elektronikos inžinerijos kompiuterizuotų elektroninių sistemų specializacijos studijų dalyko "Kompiuterių periferija" kursinis darbas tema KOMPIUTERIO ELEMENTŲ PROJEKTAVIMAS.