Juridinių asmenų buhalterinės apskaitos ir finansinės atskaitomybės reglamentavimas

11 psl. / 2770 žod.

Ištrauka

Apskaita yra reikalinga tam, kad būtų surinkta informacija apie ūkinę veiklą ir šie duomenys būtų perduoti suinteresuotiems asmenims. Apskaita padeda priimti valdymo sprendimus, kontroliuoti jų vykdymą. Buhalterinės apskaitos mokėjimas nulemia veiklos sėkmę. Norint sėkmingai valdyti reikia mokėti vesti apskaitą, būti susipažinus su apskaitos vedimo organizavimu, analizės pagrindais ir visų svarbiausia reikia žinoti jos pagrindus bei buhalterinės apskaitos reglamentavimą.
Finansinė apskaita ir atskaitomybė, atspindinti labai įvairią ir sudėtingą įmonių veiklą, todėl negali būti absoliučiai tiksliai reglamentuota, t.y. vienoda visose įmonėse, nes niekas negalėtų atspėti visų įmanomų aplinkybių, kurias gali tekti atspindėti šios atskaitomybės rengėjams. Tačiau, jie vis dėlto privalo laikytis tam tikrų bendrų nuostatų, kaip apskaitoje ir atskaitomybėje atspindėti įmonių turtą, nuosavybę bei veiklos rezultatus. Absoliučiai daugumai investuotojų svarbu žinoti į kokį turtą jie iškeičia savo pinigus, pirkdami vienos ar kitos įmonės akcijų, kokį pelną tas turtas duoda ir kaip kinta akcijų kursas. Taigi tiek turtas, tiek pelnas įvairių įmonių apskaitoje ir atskaitomybėje turi būti atspindėti vienoda tvarka. Jau šios aplinkybės verčia apskaitininkus nuolat „balansuoti“ tarp griežtų formuojamos informacijos turinio apribojimų ir kiekvienam suprantamo reikalavimo tiksliai atspindėti vienos ar kitos įmonės realijas. Kita vertus, verslas neturi sienų. Daugeliui akcininkų, ypač stambių, nesvarbu, į kokios valstybės įmonę investuoti, o dauguma valstybių savo ruožtu skatina užsienio investicijas. Todėl įvairių šalių vyriausybės suinteresuotos, kad skirtingų valstybių apskaitos ir ypač atskaitomybės sistemos būtų lyginamos tarpusavyje. Finansinės atskaitomybės duomenų palyginamumas labai reikšmingas ir vertybinių popierių biržoms - šios apskaitos suvienodinimo pasauliniu mastu pradininkėms. Taigi finansinės apskaitos ir finansinės atskaitomybės rodiklius derina ne tik skirtingos vienos šalies įmonės, bet ir įvairios valstybės
Šio darbo tikslas apžvelgti ir susisteminti svarbiausius norminius aktus, kurie reglamentuoja juridinių asmenų buhalterinę apskaitą ir finansinę atskaitomybę.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • APSKAITOS REGLAMENTAVIMAS LIETUVOS RESPUBLIKOJE4
  • 1. Apskaitos reglamentavimo Lietuvos Respublikoje raida4
  • 2. Svarbiausi norminiai aktai, reglamentuojantys buhalterinę apskaitą ir finansinę atskaitomybę5
  • IŠVADOS11
  • LITERATŪROS SĄRAŠAS12

Reziumė

Autorius
giedra
Tipas
Referatas
Dalykas
Apskaita
Kaina
€2.79
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 6, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
11 psl.

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
Tikrai geras darbas apie reglamentavimą, tik kad jau senas. :) daug pakeitimų. :)

Susiję darbai

Finansinės apskaitos konspektas

Apskaita Konspektas 2013 m. rasa13
Konspektas apie finansinę apskaitą, pagrindienės sąvokos, metodai, principai. Padarytas pristatymas is pdf formos.

Finansinio turto apskaita

Apskaita Kursinis darbas 2014 m. vilda
Darbe išnagrinėjami esminiai finansinio turto apskaitos aspektai, apibūdintas finansinio turto skirstymas, rizika bei vertinimas.