Transportas ir jo tipai

22 psl. / 2100 žod.

Ištrauka

Transportas - [lotyniškai transporto- pernešu, pervežu] (1) liaudies ūkio šaka- krovinių ir keleivių gabenimas; (2) gabenimo priemonės(automobiliai, traukiniai); (3) vienu metu atgabentų,gabenamų prekių, medžiagų kiekių partija.
Gyvename tokiais laikais, kai žmonės Atlanto vandenyną perskrenda greičiau nei per tris valandas. Tiesūs keliai jungia viso pasaulio miestus. Dar prieš 7000 metų vienintelis būdas nukakti iš vienos vietovės į kitą buvo savo paties kojomis. Maždaug 5000 m. Pr. Kr. Žmonės, užuot tampę krovinius ant savo galvų ar nugarų, nešuliniais gyvuliais pavertė asilus ir jaučius. Po 1500 metų Mesopotamijoje išrastos pirmosios ratinės transporto priemonės. Vėliau, maždaug apie 1500 m. pr. Kr., ėmė sparčiai vystytis atviroje jūroje plaukiojantys laivai, ir prasidėjo didžiosios europiečių kelionės per vandenyną į visas kitas pasaulio dalis. XVIII a. – garinio transporto eros pradžia. Netrukus garo varikliai varė laivus ir traukinius greičiau nei kas būtų galėjęs įsivaizduoti. Kitame amžiuje keliais pradėjo važinėti pirmieji automobiliai, o į orą pakilo pirmosios skraidančios mašinos.


Reziumė

Autorius
skypyy13
Tipas
Referatas
Dalykas
Logistika
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lie 17, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
22 psl.

Susiję darbai

Transporto logistika

Logistika Referatas 2011 m. emilija76
Krovinių apibūdinimas. Krovinių ženklinimas, metinė apyvarta. Transporto parinkto tam tikram kroviniui apibūdinimas. Pasirinkto maršruto apibūdinimas.

Transporto įmonės "X" veiklos analizė

Logistika Kursinis darbas 2015 m. change
Įmonės ūkinės ir komercinės veiklos ekonominės analizės pagrindas - tai žinių apie ekonominės analizės organizavimą įmonėje, analizės būdus ir jų metodologinius pagrindus, analizės...

Muitinės sandėlių tipai

Logistika Referatas kornelija1119
Logistikoje sandėliavimas suprantamas žymiai plačiau nei krovinių saugojimas, tai yra visa sandėlių sistema. Sandėliavimo sistema-...