Ekonomika ir verslas / Finansai

Verslo finansavimo modeliai ir instrumentai atvejo analizė: the whin chat deal

0 atsiliepimų
Autorius:
Atvejo pristatymas ir problema

Tarptautinė farmacijos įmonė „Scaupplc“, kuri buvo viena iš saugiausių investuotojams, pastaruoju metu susidūrė su problemomis. Pagrindinė iškilusi problema – nesėkmė vystant naujus vaistus, kurie turėtų pakeisti iki šiol buvusius sėkmingus, kurių patentai artėjo prie pabaigos. Taip pat įmonė neseniai paleido į prekybą du naujus produktus, kurie pacientams turėjo šalutinį poveikį. Taigi, įmonė prarado klientų pasitikėjimą ir tapo aišku, jog jai reikalingi pokyčiai.
Nauja įmonės valdyba abejojo, kad jų įmonė gali ir toliau išlikti sėkminga toje srityje, kurioje veikia, dėl sparčiai didėjančios konkurencijos, didėjančių naujų vaistų plėtojimo kaštų ir vyriausybės spaudimo mažinti receptinių vaistų kainas. Buvo nuspręsta, kad įmonė turi keisti veiklos kryptį ir persiorientuoti į sveikatos priežiūros rinką, kurioje vykdė nedidelę veiklos dalį.
Įmonė „WhinchatLtd“ – tai šeimos įmonė, kuri gamina nedidelę grupę aukštos kokybės sveikatos priežiūros produktų. Šios įmonės savininkas ir valdytojas įkūrė ją prieš 35 m., tačiau prastėjanti sveikata paskatino jį apmąstyti tolimesnį savo ir įmonės likimą. Nors jis turi du vaikus, tačiau nei vienas neparodė noro perimti šeimos verslą, o idėja įmonės valdymą perduoti ne šeimos nariui nėra priimtina. Taigi, visi įmonės savininkai nusprendė parduoti įmonę.

Įmonės „Scaupplc“ naujai generalinei direktorei sužinojus, kad „WhinchatLtd“ yra parduodama, iškart pareiškė susidomėjimą pradėti derybas. Ji manė, kad tai būtų puiki galimybė įsigyti stipraus prekinio ženklo ir aukštos kokybės produkcijos įmonę. Tačiau šios įmonės finansų direktorius išreiškė abejones dėl „Whinchat“ įsigijimo. Nors ir pripažino tikėtiną naudą, jis pabrėžė, kad „Scaupplc“ neturėjo patirties įsigyjant kitas įmones. Taip pat jis svarstė, ar investuotojai bus pasirengę palaikyti sandėrį, atsižvelgiant į „Scaupplc“ įmonės veiklos istoriją. Tačiau „Scaupplc“ įmonės valdyba nors ir nedidele persvara nusprendė palaikyti generalinės direktorės siūlymą ir pradėti derybas dėl „WhinchatLtd“ įsigijimo nuperkant visas jų akcijas. Taip pat buvo nuspręsta, kad nepriklausoma konsultavimo įmonė „BitternAssociates“ patars valdybai derybų metu.
Pagrindinės problemos:
• „WhinchatLtd“ vienos akcijos kainos nustatymas, atsižvelgiant į skirtingas sandorio puses.
• „Scaupplc“ ateities įsigijimų identifikavimo, vertinimo ir valdymo rekomendacijų nustatymas sistematiniu požiūriu;
• Akcijų teisių skaičiaus ir kainos nustatymas bei tikėtinos paprastųjų akcijų vertės po akcijų teisių emisijos nustatymas.
Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
2310 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Verslo finansavimo modeliai ir instrumentai
Referatas Verslo finansavimo modeliai ir instrumentai

Aktualumas ir problematika. Įmonės finansinė strategija apibūdina įvairius santykius tarp rinkos subjektų finansinėje srityje ir [...]

Pozityviosios socializacijos veiklos modelis. Atvejo analizė
Referatas Pozityviosios socializacijos veiklos modelis. Atvejo analizė

Socialinio darbuotojo atliekami vaidmenys: Įgalintojas (motyvavimas, mokymas, įtikinimas, jog šeima turi įgūdžių, reikalingų integruojantis į visuomenę [...]