Plitvicos ežerų nacionalinis parkas

8 psl. / 1291 žod.

Ištrauka

Kultūros ir gamtos paveldas yra kiekvienos tautos ir visos žmonijos neįkainojama vertybė. Tai ką žmonija išsaugojo per tūkstantmečius, mes privalome puoselėti, branginti ir be abejo išsaugoti ateities kartoms. O tai mums padeda padaryti pasaulinio paveldo organizacija UNESCO. UNESCO – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta siekiant prisidėti prie pasaulio taikos ir skatinti bendradarbiavimą tarp skirtingų tautų. Jos misija – palaikyti pasaulio paveldo sąrašą, į kurį įtrauktos istorinės ar gamtinės vietos, kurių išsaugojimas yra svarbus visam pasauliui.
Suprasdamos gamtos ir kultūros paveldo reikšmę ir svarbą pasaulio vystymuisi, UNESCO šalys narės 1972 metais priėmė Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvenciją (Convention Concerning The Protection Of The World Cultural And Natural Heritage), sutrumpintai vadinamą Pasaulio paveldo konvencija. Šiame dokumente identifikuojamos vietos, esančios skirtingų valstybių narių teritorijose ir pripažintos kaip tarptautinės reikšmės ištekliai, todėl šios vietos nusipelno ypatingo įvertinimo ir apsaugos.
Tik geriausi ir reikšmingiausi žmonijos ir gamtos kūriniai pripažįstami UNESCO – pasaulio paveldo objektais. Savo krašte turėti į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų vertybių – garbė kiekvienai valstybei. Tai reikškia, kad šios vertybės yra svarbios ne tik tai valstybei, bet ir visiam pasauliui kultūrine, istorine ar gamtine prasme. Viena iš tokių šalių, kuri gali didžiuotis vertybėmis, įtrauktomis į Pasaulio paveldo sąrašą yra Kroatija. Į Pasaulio paveldo sąrašą įtraukti 7 objektai. 16 objektų yra pateikti prašymai įtraukti į Pasaulio paveldo sąrašą. Vienas iš įtrauktų į Pasaulio paveldo sąrašą objektų yra gamtos paveldo objektas – Plitvicos ežerų nacionalinis parkas.
Plitvicos ežerų nacionalinis parkas – tai Kroatijos pirmasis nacionalinis parkas įsteigtas 1949 m., kuris apima 296,85 km2. Kiekvienais metais jį aplanko per 1 mln. 200 tūkst. svečių. Tai pats lankomiausias turistinis objektas Kroatijoje. Plitvicos ežerų parkas plyti centrinėje šalies dalyje, rytinėje kalnuotos Lika-Senj grafystės dalyje, pusiaukelėje tarp šalies sostinės Zagrebo ir Zadaro miestų. Parko teritorijoje nuolatos gyvena apie 4 tūkst. žmonių – vietiniai gyventojai daugiausia pelno gauna iš turistų, taip pat verčiasi ūkininkavimu.
Darbo tikslas – pristatyti Plitvicos ežerų nacionalinį parką kaip turizmo išteklių ir pasaulio paveldo objektą.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti, kuo ypatingas Plitvicos ežerų nacionalinis parkas.
2. Išanalizuoti Plitvicos ežerų nacionalinį parką UNESCO pasaulio paveldo kontekste.


Turinys

  • ĮVADAS2
  • PLITVICOS EŽERŲ NACIONALINIO PARKO ISTORIJA3
  • PLITVICOS EŽERŲ NACIONALINIS PARKAS DABAR3
  • PLITVICOS EŽERŲ NACIONALINIS PARKAS IR UNESCO4
  • PLITVICOS EŽERŲ NACIONALINIO PARKO VERTĖS4
  • IŠVADOS6
  • LITERATŪROS SĄRAŠAS7

Reziumė

Autorius
matyfa
Tipas
Referatas
Dalykas
Turizmas
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 23, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
8 psl.

Susiję darbai

Žemaitijos nacionalinis parkas

Turizmas Referatas 2013 m. linuxas
Plateliai - Žemaitijos nacio¬nalinio parko sostamiestis, čia yra parko direkcija. Tai vienas gražiausių ir garsiausią praeitį turinčių Žemaitijos miestelių - įsikūręs vakarinėje Platelių...

Kurtuvėnų regioninis parkas

Turizmas Prezentacija 2013 m. viktorija.e
Kurtuvėnų regioninis parkas. Kas jame yra, kokie dalykai yra saugomi, paminėtas parke esantis žirgynas. Skaidrės skirtos mokiniams iki 8-9 kl.

Abelio Tasmano nacionalinis parkas

Turizmas Prezentacija 2018 m. ripkute
Trumpas pristatymas Abelio Tasmano nacionalinio parko esančio Naujojoje Zelandijoje. Pristatymas daugiau pateiktas vaizdų forma.

Darnus turizmas Nemuno kilpų regioniniame parke

Turizmas Prezentacija eglute123
•1992m. Rugsėjo 24d. Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos nutarimu buvo įsteigtas Nemuno kilpų regioninis parkas. Jis yra vienas didžiausių regioninių parkų Lietuvoje, savo unikalumu,...