Kas yra Europa? kiek yra Europų? Jada ji gimė? kokiomis prasmėmis istorikai suvokia Europą?

14 psl. / 3671 žod.

Ištrauka

Europos kaip civilizacijos raida yra sudėtingas procesas, tokia Europa kokia yra šiandien formavosi ilgus amžius, jai įtakos turėjo daug tautų, perėjusių žemyną ar įsikūrusių nuolatiniam gyvenimui. Norint suvokti, kas yra Europa šiuolaikiniame pasaulyje, reikia išanalizuoti jos praeitį bei atsakyti į tokius pamatinius klausimus: kas yra Europa?, nuo kada jos gyventojai save pradėjo vadinti europiečiais?, kada gimė Europa?, galiausiai kiek yra Europų? Šio referto tikslas yra atsakyti į šiuos klausimus, kuriuos svarstė ne vienas istorikas ir filosofas.
Europos tapatybės, jos rytinių sienų problematika yra gana painūs klausimai, kadangi skirtingų istorikų bei istoriosofų nuomonės ne visuomet sutampa, todėl referate aprašysiu pagrindinius Europos civilizacijos istorijos bruožus, pabandydama atsakyti į išsikeltus klausimus.
Pirmame referato skyriuje „Europos ištakos ir kriterijai“ apžvelgiau svarbiausius Europos civilizacijos istorijos bruožus, pažymint kokios civilizacijos bei etnosų grupės turėjo įtakos Europos formavimuisi bei kokį kultūrinį paveldą jos paliko. Tai ypač svarbu norint suvokti, kuo Europa išsiskiria iš kitų žemynų, kur slypi jos gimimo ištakos.
Antrame referato skyriuje atsispindi europiečių mąstymo raida, savo tapatumo įsisavinimo eiga. Šioje dalyje aptariamas klausimas kiek yra Europų, su kokiomis vertybėmis buvo sietina Europos civilizacija tam tikromis epochomis, taip išryškėja, kad Europa nėra vienalytis darinys, ji pasižymi vidine įvairove.
Trečiajame skyriuje nagrinėjama Europos sienų problematika, be abejo dėmesys skiriamas rytinėms žemyno sienoms, nagrinėjama šios ribos pokyčiai atsižvelgiant į tam tikrus istorinius momentus bei Rytų Europoje esančių valstybių padėtį atitinkamais laikotarpiais, kadangi tik tokiu būdu galima apibrėžti kurgi baigiasi rytinės Europos ribos.
Paskutinis skyrius skirtas Europos Sąjungos formavimuisi aptarti, daugiausiai dėmesio skiriant jos sklaidai, kadangi tai tiesiogiai turi įtakos geopolitikos pokyčiams. ES susiformavimas – reikšmingas įvykis Europos istorijoje, pakeitęs Europos suvokimą daugeliu atžvilgių, tai susivienijimas turintis didelę svarbą pasaulio ekonomikoje bei tarptautiniuose santykiuose, šio susivienijimo efektyvumo nepralenkia kitų žemynų susivienijimai, tokie kaip Apec, Alena, Asean.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • 1. EUROPOS IŠTAKOS IR KRITERIJAI.4
  • 2. EUROPOS SUVOKIMAS SKIRTINGAIS LAIKOTARPIAIS. KIEK YRA EUROPŲ?5
  • 3. CIVILIZACINĖ SIENŲ PROBLEMATIKA8
  • 4. ES SKLAIDOS ĮTAKA EUROPOS SIENŲ PROBLEMATIKAI BEI EUROPIETIŠKOS MINTIES POKYČIAMS9
  • IŠVADOS11
  • LITERATŪROS SĄRAŠAS14

Reziumė

Autorius
matyfa
Tipas
Referatas
Dalykas
Istorija
Kaina
€2.94
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 23, 2013
Publikuotas
2008 m.
Apimtis
14 psl.

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
Tvarkingas, išsamus, informatyvus darbas

Susiję darbai

Reformacija ir kontreformacija Europoje

Istorija Prezentacija evitkus
Reformacijos priežastys ir pradžia, srovės M. Liuterio mokymo esmė(evangelikų –liuteronų) Kalvinizmas(reformatai-evangelikai) Anglikonų bažnyčia Religinės kovos ir valstiečių karas Vokietijoje Reformacijos plitimas Europoje Kontrreformacija-...

Europos kolonijinė ekspansija XVI - XVIII a.

Istorija Prezentacija evitkus
Svarbiausios kolonijinės naujųjų amžių pradžios valstybės ir jų kolonijos Kolonijinės politikos tikslai Naujųjų amžių pradžios Europos valstybių prieštaravimai dėl kolonijų ir jų padariniai

Klasicizmas Lietuvoje ir Europoje

Istorija Prezentacija mili3562
Klasicizmas - meno ir literatūros kryptis, atsiradusi XVII amžiuje Prancūzijoje. Esminis klasicizmo bruožas – sekimas Antikos meno ir literatūros kūriniais, kaip pavyzdiniais, geriausiais....

Tekstų kontinentas: Europa 1800-1890 m.

Istorija Referatas 2017 m. i123456
XIX a. literatūra suklestėjo – Europą užplūdo neregėtas kiekis bei įvairovė leidinių. Šiame rašto darbe aptariama XIX amžiuje įvykusi leidinių revoliucija Europoje -...