Portugalijos virtuvė

14 psl. / 1830 žod.

Ištrauka

Portugalija yra šalis labiausiai į šiaurės vakarus nutolusi Europos valstybė, esanti lberijos pusiasalyje. Vakaruose ir pietuose Portugalija ribojasi su Atlanto vandenynu, rytuose ir šiaurėje su Ispanija. Madeiros ir Azorų salos taip pat priklauso Portugalijai. Šalis kupina ilgesio pripildyto dainų skambesio, išskirtinio vyno – portveino dangaus nepaliekančios saulės ir neblėstančio gyvenimo, džiaugsmo portugalų širdyse.
Portugalija garsėja ne tik saule, dainomis, bet ir pačia kulinarine virtuve. Portugališką virtuvę galima apibūdinti, kaip ulinarinių tradicijų visumą. Virtuvė priklauso Viduržemio jūros virtuvėms, tad jai būdinga jūros gėrybių, žalumynų, sūrių gausa, platus prieskonių pasirinkimas, senos vyno tradicijos. Portugalijos virtuvė yra padariusi nemaža įtaką kitų pasaulio šalių virtuvėms: Brazilijos, Goa, Makao.
Šiame darbe apžvelgsiu Portugalijos virtuvės tradicijas, patiekalus: užkandžius, karštus patiekalus, sriubas, desertus, gėrimus ir k.t.


Turinys

 • TURINYS2
 • ĮVADAS3
 • 1. Tradiciniai portugalų patiekalai, tendencijos ir įpročiai4
 • 2. PAGRINDINIAI PORTUGALIJOS PRODUKTAI5
 • 2.1. Pagrindinis produktas – žuvis5
 • 3. Mėsa6
 • 4. Sriubos7
 • 5. Desertai9
 • 6. Gėrimai10
 • 7. Užkandžiai11
 • IŠVADOS13
 • LITERATŪRA14

Reziumė

Autorius
geisa
Tipas
Referatas
Dalykas
Kulinarija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 29, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
14 psl.

Susiję darbai

Amerikietiška virtuvė

Kulinarija Prezentacija sssandrute
Amerikietiška virtuvė – viena iš vakarietiškos užjūrio virtuvės, kurios tradicijos paplitusios Jungtinėse Amerikos Valstijose bei jos kaimyninėse šalyse. Šiaurės Amerika garsi savo ...

Japonijos virtuvė

Kulinarija Prezentacija vikissss
1.Kas yra Japonijos virtuvė2. Japoniškos virtuvės specifika2.1. Maisto patiekimo principai3. Maisto kultūra3.1. Japonų maistas3.2. Valgymo papročiai4. Japonija...

Estijos virtuvė

Kulinarija Prezentacija agnee
Pagal maisto ruošimo technologiją (dažniausiai virti patiekalai) ir ingredientus estų virtuvė panaši į suomių virtuvę ir labiau „jūrinė“ nei latvių ar lietuvių.

Britų virtuvė

Kulinarija Prezentacija 2014 m. gintariuxx
Prezentacija apie britų virtuvę. Prezentacijoje kiekvienas patiekalas yra aprašytas bei pavaizduotas nuotraukoje. Daug įdomios informacijos. Už šį darbą buvo gautas pats didžiausias įvertinimas.

Japoniška virtuvė

Kulinarija Prezentacija viktorijag
Japoniška virtuvė – viena iš Tolimųjų Rytų virtuvių, paplitusi Japonijoje ir susiformavusi per ilgametę istoriją. Nors su pastarosiomis dalijasi daug bendrų produktų, gamybos...

Aukštaičių virtuvė

Kulinarija Prezentacija 2013 m. shernobyl
Trumpa prezentacija apie aukštaičių virtuvę. Nepergrūsta žodžiais, kokybiški paveiksliukai, viskas aišku ir estetiška. Gimnazijoje įvertinta 10, naudota technologijų pamokai.

Nacionalinė Kroatijos virtuvė

Kulinarija Referatas 2018 m. breznevas
Virtuvė (arba kulinarinė tradicija) - maisto gaminimo tradicijų visuma, būdinga tam tikram regionui ar tam tikrai žmonių grupei. Ji tampa svarbia kultūros ir...