Verslo analitikos technologijos

13 psl. / 2164 žod.

Ištrauka

Ne paslaptis, kad didėjant kaupiamų duomenų kiekiui, augant jų įvairovei ir naudotojų skaičiui darosi vis sudėtingiau tvarkyti duomenis, rengti pagal juos reikalingą informaciją ir ja naudotis.
Pirmiausiai į šį reiškinį dėmesys garsiai ir viešai buvo atkreiptas JAV dar apie 1980 metus. Tada ir atsirado iki šiol plačiai naudojami iškilusios problemos vaizdingi apibūdinimai „skęstame duomenyse ir dūstame dėl informacijos trūkumo...", „duomenis reikia naudoti, o ne juos tvarkyti...“.
Būtent įvardintos problemos sprendimui yra kuriamos, pastoviai tobulinamos ir visame pasaulyje vis plačiau naudojamos taip vadinamos Business Intelligence informacinės technologijos (BI technologijos), kurių esmė yra reikalingų duomenų surinkimas iš daugelio pradinių šaltinių, aktualios informacijos parengimas pagal surinktus duomenis ir jos teikimas paprastai dideliam skaičiui naudotojų. Siekiant pabrėžti BI technologijų reikšmę dar pridedama - informacija teikiama naudotojams, kurie priima svarbius sprendimus.
Taigi, Verslo analitikos technologijos arba kitaip Business Intelligence, yra skirtingai apibūdinamos. Vieni teigia, kad tai galimybė sunkiai suvaldomos informacijos gausybėje gauti aktualią informaciją tinkamu laiku. Kiti apibūdina tai kaip galimybę matyti įmonės veiklos informaciją. Tačiau bene daugiausiai naudojamas apibūdinimas yra kad tai IT priemonės, palengvinančios sprendimų priėmimą versle.


Turinys

 • Turinys2
 • Įvadas3
 • BI technologijų svarba4
 • Trys pagrindinės BI technologijų dalys5
 • Perspektyvos diegiant BI technologijas Lietuvoje6
 • BI sistemos7
 • „QlikView “7
 • „Microsoft Business Intelligence“8
 • „Business Objects “10
 • BI technologijų problemos ir perspektyvos11
 • Išvados12
 • Literatūra ir šaltiniai13

Reziumė

Autorius
m.avdejenkov
Tipas
Referatas
Dalykas
Informatika
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 8, 2013
Publikuotas
2009 m.
Apimtis
13 psl.

Susiję darbai

Wi-fi technologija

Informatika Referatas 2011 m. ievukas
Šis referatas skirtas išsiaiškinti, kam yra skirtas Wi-Fi, kam jis naudojamas, kokios šios technologijos galimybės.

10 gigabite ethernet technologija

Informatika Referatas 2013 m. vaidutis16
Nuo savo kilmės daugiau nei prieš 25 metus, Ethernet vystėsi siekiant patenkinti didėjančius paketinio duomenų perdavimo tinklus. Dėl savo įrodytų mažų įgyvendinimo išlaidų,...

Internetinio apdorojimo technologija (cloud computing)

Informatika Referatas 2009 m. m.avdejenkov
Šio darbo tikslas yra aptarti internetinio apdorojimo technologiją. Tai yra kompiuterio naudojimo koncepcija, kai kompiuterinės galimybės imamos kaip paslaugos, kurias vartotojai gali pasiekti...

Antrosios kartos technologijos

Informatika Referatas 2015 m. monciofka
Darbas vertas 10. Viskas aiškiai aprašyta, dabar tvarkingas, įdėta daug laiko ir pasiaukojimo. Informacija aiški.

Technologijos ateities bibliotekose

Informatika Prezentacija 2017 m. inesa10
Prezentacijoje yra pateikiamos Lietuvos ir kitose pasaulio bibliotekose taikomos technologijos: svarbiausi faktai, taikymas, iliustracijos.