Triušių auginimo, taikant ekologinę aplinką tausojančią technologiją, analizė

7 psl. / 1638 žod.

Ištrauka

Triušininkystė yra viena iš seniausių gyvulininkystės šakų. Romėnai juos veisė daugiau kaip prieš 2000 metų, Į Lietuvą XV amžiuje triušius atvežė vienuoliai ir augino pasninkui.

Šiandien pasaulio rinkoje triušienos trūksta, o Lietuvoje konkurencijos triušininkystės rinkoje praktiškai nėra. Lietuvoje veikia 7 dideli triušių ūkiai, tačiau didelių pramoninių fermų galėtų būti ir daugiau. Triušininkystės verslas yra remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros programą (KPP), įgyvendinant Kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, taip pat gali gauti ES paramą triušininkystės verslui plėtoti.

Lietuvos VšĮ „ Ekoagros“ vienas iš veiklos tikslų yra ekologinių žemės ūkio kilmės produktų gamybos ir tvarkymo sertifikavimas bei pagalbinių medžiagų, skirtų ekologinei gamybai, atitikties patvirtinimas.

Ekologinės triušininkystės krypties veikla ir jos plėtojimas gali duoti didelę naudą ne tik šalies vidaus rinkai, bet ir eksportuoti produkciją į kitas šalis, nes triušiena yra itin vertinama ir yra tris kartus brangesnė už viščiukų broilerių mėsą. Triušių skerdenos išeiga yra didelė (55 proc.), mėsa balta, švelni ir minkšta. Šių gyvūnų mėsos kokybė priklauso nuo veislės, šėrimo būdo ir auginimo sąlygų.

Tyrimo tikslas – išanalizuoti triušių ekologinę aplinką tausojančią auginimo technologiją.


Turinys

  • Anotacija
  • Įvadas
  • Tyrimo metodika
  • Tyrimo rezultatai
  • Išvados
  • Literatūros ir kitų informacijos šaltinių sąrašas

Reziumė

Autorius
studentė17
Tipas
Tyrimas
Dalykas
Žemės ūkis
Kaina
€1.55
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 23, 2017
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
7 psl.

Susiję darbai

Rapsų auginimo derlingumo Alytaus rajone analizė

Žemės ūkis Kursinis darbas 2012 m. dvaras007
Žmonių veikloje žemė yra nekilnojamasis turtas, pagrindinė priemonė žemės ir miškų ūkyje, teritorinė bazė kitoms ūkio šakoms plėtoti, gyvenamojų vietovių ir infrastruktūros...

Žieminių kviečių šiuolaikinės auginimo technologijos

Žemės ūkis Referatas 2013 m. pantera21
Žieminiai kviečiai – plačiausiai Lietuvoje auginami žieminiai javai.Grūdai ir jų miltai naudojami duonai, konditerijos gaminiams, pašarui.Nors žieminiams kviečiams šilumos ir drėgmės subrandinti užtenka,tačiau...

Vasarinių javų auginimo technologijos

Žemės ūkis Prezentacija 2014 m. studentė17
Prezentacijoje pateikiama vasarinių javų auginimo technologijos. Reikalavimai kiekvienos kultūros auginimui. Dirvos paruošimas. Piktžolių kontrolė.