Apšvietimo sistema “protingame” name

29 psl. / 4700 žod.

Ištrauka

Protingas namas – jau nebe svajonė. Tai – realybė, užtikrinanti mūsų gyvenime komfortą. Mes jau nebeįsivaizduojame savo gyvenimo be šiuolaikinių technologijų. Pripratome prie sistemų, kurios rūpinasi, kad mums būtų patogu ,padeda padaryti mūsų namus jaukius ir saugius. Protingojo namo sistema leidžia lengvai valdyti atskiras tokias sistemas, suderina jų darbą ir palaiko įrangos funkcionalumą.
Kiekviename šiuolaikiškame pastate veikia gausybė įvairios įrangos. Ji užtikrina komfortą, jaukumą, ryšį bei apsaugą, sukuria visavertę aplinką tiek darbui, tiek poilsiui. Intelektualaus namo sistema leidžia šioms sistemoms sklandžiai bendrai veikti, patogiai jas valdyti ir kartu padidinti kiekvienos iš jų funkcionalumą. Įsivaizduokite: jūs jau gulite lovoj, ruošiatės miegoti ir staiga prisimenate, kad pamiršote išjungti šviesą vonioje arba virtuvėje. Jums nereikia keltis! Protingojo namo sistema viską padarys už jus.
Turint šią sistemą, jums nereikės pratintis prie akinamos šviesos: kai tamsu, pavyzdžiui, žiemos rytą, jūs įjungiate šviesą, bet nebūtinai visu pajėgumu, o tik iki tam tikro lygio. Jums nereikės ieškoti šviesos jungiklių tamsiame koridoriuje – šviesa automatiškai užsidegs, vos tik įeisite į šią patalpą, ir užges, kai koridoriuje nebus žmonių. Tarkime, jūs užsimanėte pažiūrėti filmą. Daugiau nereikės vargti: užtraukti žaliuzes, užgesinti šviesą, įjungti projektorių ar plazminį televizorių. Tereikia paspausti mygtuką „Kinas“ – ir protingasis namas viską padarys už jus. Tuo metu, kai jūs darbe arba išvykę į kelionę, protingasis namas nuolat palaikys optimalų mikroklimatą, išsaugodamas jaukumą. Jis gali pasirūpinti net kambarinėmis gėlėmis ir baldais.
Protingojo namo sistema visada leis jums ramiai ilsėtis: išjungs nereikalingą šviesą arba, atvirkščiai, sukurs iliuziją, kad jūs esate namie – tam tikru laiku įjungs šviesą pasirinktame kambaryje, vėliau išjungs. Protingasis namas visą laiką seka visų inžinerinių sistemų veikimą jūsų namuose. Jis neleis įsiplieksti gaisrui dėl neišjungtos dujinės viryklės ir neliks „abejingas“, kai dėl vienos ar kitos priežasties ims tekėti vanduo. Protingojo namo sistema apsaugos jūsų būstą ir nuo įsibrovėlių. Jei kokiam nors piktadariui ir pavyktų įsilaužti į vidų, sistema pati stengsis kuo greičiau juo „atsikratyti“ sudarydama jam nepakenčiamas sąlygas ir būtinai praneš apie tai apsaugos tarnybai ir jums GSM ryšiu arba elektroniniu paštu.
Jūs taip pat galite pranešti savo namui, kad greitai atvyksite. Intelektualus namas automatiškai sukurs atitinkamą aplinką, atsižvelgdamas į paros laiką, įjungs foninę muziką, apšvies takelį prie namo. Galima ne tik pranešti apie savo atvykimą – iš bet kurios vietos jums patogiu laiku galite palaikyti ryšį su namais, sužinoti apie visų patalpose esančių sistemų būseną. Jums neprireiks auklės paslaugų vaikams sudrausminti, kad jie neleistų per daug laiko prie televizoriaus ekrano, kol jūsų nėra namie. Galėsite kontroliuoti tai patys nuotoliniu būdu – protingasis namas jums padės. Tai tik maža dalis galimybių, kurias atveria jums protingojo namo sistema. Tikriausiai teko matyti visa tai fantastiniuose filmuose. Bet šiandien tai – nebe fantastika. Dar prieš 7–8 metus tokius patogumus turėti galėjo tik Billas Gatesas, bet šiandien dauguma aukščiau išvardintų privalumų pasiekiama įsigijus ir nebrangias sistemas.
Pagrindines protingojo namo funkcijas galima suskirstyti į tam tikras grupes:
1. Apšvietimo valdymas
Ši funkcija leidžia ne tik įjungti ir išjungti šviesas visame name ar atskirame kambaryje, bet ir tolygiai reguliuoti šviesos ryškumą. Jūs galite valdyti viso namo apšvietimą nuotolinio valdymo pulteliu arba stacionariu jungikliu. Apšvietimo valdymo funkcija leidžia automatiškai įjungti ir išjungti šviesą judesio jutikliais. Galima netgi kurti apšvietimo scenas, priskirti jas atitinkamam scenarijui ir valdyti scenarijaus jungikliu, judesio jutikliais arba nuotolinio valdymo pulteliu.

2. Klimato ir energijos taupymo kontrolė
Ši funkcija leidžia automatiškai valdyti šildymo sistemą (taip pat ir šildomas grindis) bei palaikyti nustatytą temperatūrą. Ji padeda automatiškai valdyti namo kondicionavimo bei vėdinimo sistemas. Tai užtikrina reikiamą oro drėgnumą bei kokybę.
Naudojantis šia funkcija, galima kontroliuoti ir gerokai sumažinti energijos suvartojimą name.
3. Signalizacija ir avarinės sistemos
Šios sistemos sudedamosios dalys apsaugo naudojamus įrenginius nuo elektros srovės stiprumo šuolių, kontroliuoja vandentiekio sistemos sandarumą. Avarinė automatinė vandens bei dujų tiekimo, taip pat šildymo sistemos išjungimo funkcija apsaugos jūsų namą bei jame esantį turtą nuo galimų nelaimingų atsitikimų, susijusių su šių sistemų sutrikimais. Be to, galima integruoti bei automatiškai valdyti priešgaisrinę, apsauginę,
taip pat įeigos kontrolės bei gaisro gesinimo sistemas.
4. Scenarijų kūrimas, pramogų valdymas bei kitos automatizacijos
Vieno mygtuko paspaudimu jūs galite įvykdyti keletą procesų prieš tai juos įtraukę į scenarijų. Kiekvienam veiksmui galima priskirti nuotolinio valdymo pultelio mygtuką arba stacionarų jungiklį. Intelektualus namas gali valdyti ir namų kino bei garso sistemas. Į protingojo namo sistemą galima integruoti elektrinius durų užraktus, pakeliamųjų vartų automatiką bei daugybę kitų jau naudojamų sistemų.
5. Vizualus ir nuotolinis sistemos valdymas
Protingasis namas suteikia jums galimybę valdyti visas funkcijas ir sistemas sensorinio valdymo pultu, kuris gali būti nešiojamasis arba stacionarus. Iš bet kurios vietos, kur yra GSM arba interneto ryšys, jūs galite ne tik stebėti visų intelektualaus namo sistemų darbą, bet ir jas valdyti. Tam tereikia turėti asmeninį kompiuterį, delninuką arba mobilųjį telefoną ir interneto ar intraneto, GPRS arba WiFi ryšį. Protingasis namas informuos jus ir apsaugos tarnybą apie nenumatytas situacijas.


Turinys

 • Turinys
 • Įvadas4
 • 1. Rinkoje esančių apšvietimo sistemų palyginimas5
 • 2. Apšvietimo sistemos projektavimas11
 • 2.1 Projektavimo užduotis11
 • 2.2 Sudedamosios sistemos dalys ir blokinė schema11
 • 2.3 Sistemos dalių projektavimas13
 • 2.3.1 Maitinimo šaltinio projektavimas13
 • 2.3.2 Įtampų daliklio projektavimas16
 • 2.3.3 Foto sensoriaus parinkimas18
 • 2.3.4 Valdiklio projektavimas20
 • 2.3.5 Išorinio ir vidinio sensorių komutavimo projektavimas27
 • 2.3.6 Bendra sistemos elektrinė schema28
 • Išvados29
 • Naudota literatūra30
 • Priedai

Reziumė

Autorius
audriusm
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Elektronika
Kaina
€7.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 21, 2012
Publikuotas
2004 m.
Apimtis
29 psl.

Susiję darbai