Išbandymai žmogaus gyvenime – bausmė ar dovana?

2 psl. / 650 žod.

Ištrauka

Ar esate kada nors savęs paklausęs : ką man paruošęs yra rytojus? Su kokiais išbandymais susidursiu rytoj, po savaitės, po metų? Jei į šiuos klausimus atsakėte teigiamai, tikriausiai sutiksite, kad ateitis neramina, o siųsti išbandymai palieka ryškią žymę mūsų gyvenime. Dalai Lama XIV yra pasakęs : „Po sunkių išbandymų gyvenimas kartais tampa prasmingesnis.“ Iš tiesų, mums reikia išbandymų, kad suprastume gyvenimo prasmę ir sudėtingumą, kad atsakytume į klausimą kas esu tas „aš“? Ir tai visiškai nepriklauso nuo išbandymų pobūdžio – jie dovana ar bausmė.

Išbandymai neretai pakeičia, suformuoja žmogų, bet vienareikšmiškai teigti, kad išbandymai – bausmė, ar išbandymai – dovana, negalime. Antai prancūzų rašytojo, asmeninio tobulėjimo specialisto Laurent Gounelle romane „Dievas visada keliauja incognito“ keliama mintis, kad išbandymai ir permainos mūsų gyvenime, iš tiesų yra dovana, kurią priėmę kardinaliai pakeičiame gyvenimą į gerąją pusę. Pagrindinis romano veikėjas Alanas Grinmoras – jaunas, bet savo gyvenimu nusivylęs vaikinas, balansuojantis tarp siauros gyvybės ir mirties ribos. Netekęs tėvo, vėliau ir patėvio, mirus mamai, išgyvenęs mylimosios išdavystę, Alanas nusprendžia savo beviltišką gyvenimą užbaigti „paryžietiškai“ : „gyvenimo skrydžiu“ nuo Eifelio bokšto. Tačiau paskutinę gyvenimo minutę, jo ryžtingą apsisprendimą nutraukia nelauktai bokšto viršūnėje išdygęs solidus nepažįstamasis. Pareiškęs, kad „didelių sunkumų nebūna, būna tik maži žmogeliai“, jis pasiūlo nelaimėliui faustišką sandėrį, mainais į jo gyvybę. „Tu lieki gyvas, o aš tavimi pasirūpinu, įstatau į vėžes, išmokau gyventi, spręsti problemas, netgi jaustis laimingam. Mainais prisieksi daryti viską, ką tau pasakysiu. Prisieksi… gyvybe“. Smalsumas nugali ir Alanas prisiekęs pasirenka jam žadamą naująjį gyvenimą, atiduodamas savo gyvybės ir likimo vadžias į visiškai svetimas rankas. Nepažįstamojo skirtos užduotys, Alanui visa tai – nauji išbandymai, kurie pareikalavo išeiti iš savo komforto zonos, veikti prieš savo valią. Dėl šių išbandymų, Alano gyvenimas apsivertė visu 180 laipsnių kampu.


Turinys

  • Rašinyje remiamasi Laurent Gounelle "Dievas visada keliauja incognito“ ir XX a. rašytojo, poeto Vinco Mykolaičio - Putino psichologiniame intelektualiniame romane "Altorių šešėly"

Reziumė

Autorius
akvilego
Tipas
Rašinys
Dalykas
Filosofija
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 22, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Politinės minties istorija. Aristotelio valstybė

Filosofija Referatas vikaand
Senovės graikų filosofas Aristotelis savo darbuose kalbėdamas apie valstybę, nagrinėdamas jos santvarkos formas, analizuodamas visuomenės struktūrą savo apmąstymuose, piliečiams skiria nemažai dėmesio. Žmogus...

Filosofijos prasmė ir vieta žmogaus gyvenime

Filosofija Rašinys magnetism
Dviprasmiška filosofijos padėtis žmogaus pasaulyje. Filosofijos, kaip mokslo, samprata yra itin kebli. Kuomet kiti mokslai pateikia racionalias tiesas, faktus („Niekas negali paneigti, kad...

Juokas mūsų gyvenime

Filosofija Rašinys 2014 m. adele100
SOTER religijos ir mokslo žurnalas Skyrius: Žmogaus kilnumas: filosofija ir slėpinys Juokas, žaidimas