Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo reiškinį. Kokia jūsų nuomonė apie pavardžių trumpinimo madą?

3 psl. / 828 žod.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus- vyras ar moteris, berniukas ar mergaitė- turi tik jam vienam skirtą įvardijimą. Tas įvardijimas - tai vardas ir pavardė. Tik žinome, kad bet koks vardas žmogui parenkamas ir duodamas vos tik jam gimus, o štai pavardės bet kokios nepasirinksi – ji paveldima iš tėvų. Tik pastaruoju metu, atsiradus galimybei moteriškas pavardes trumpinti, šiek tiek keičiasi ir tradicinis pavardžių vaizdas.


Reziumė

Autorius
kristale10
Tipas
Rašinys
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 28, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
3 psl.

Susiję darbai

Vilniaus rajonų pavardžių darybos analizė

Lietuvių kalba Referatas keturkampistrikampis
Pavardė – iš tėvų paveldėtas oficialus asmenvardis, kuris rodo asmens priklausymą šeimai. Vaikai gauna tėvo arba motinos pavardę, turi visą savo gyvenimą ir...

Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, aptarkite, koks meninės išmonės ir istorinių faktų santykis tokiuose dramos kūriniuose. Kodėl, jūsų nuomone, rašytojai pasirinko šias asmenybes savo kūrinių herojais?

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. fruitella
Lietuvių kalbėjimo potemė tema: Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, aptarkite, koks meninės išmonės ir istorinių...