Vandens joga, Watsu, vandens šokis, jaharos technika, vandens aerobika

6 psl. / 1689 žod.

Ištrauka

Jogos pratimai vandenyje mažina statinį krūvį stuburui, teigiamai veikia vidaus organų darbą, suteikia energijos ir harmonizuoja psichiką, sugrąžina žmogų prie gamtos ištakų. Joga vandenyje apima labai platų spektrą. Galimos taikomosios ir terapinės procedūros, gimdymo technikos, jogos žaidimai, jogos pozos (asanos) bei kvėpavimai (pranajama). Taip pat yra net jogos plaukymo ar nardymo stiliai. Šiame straipsnyje supažindinsime su jogos pozomis, kurias galima atlikti vandenyje. Praplėskite savo galimybes, tegul buvimas gamtoje ir jogos žinių panaudojimas tampa nuolatiniais sveikatos pagalbininkais.                                                 Kiekvienas gali užsiimti joga. Tam nereikia daug vietos, įrangos ar specialios aprangos. Tik reikia stipraus pilnaverčio gyvenimo ilgesio. Joga yra visapusis gyvenimo menas, seniausia kūno, proto ir sielos tobulinimo sistema pasaulyje. Tai metodas, darniai jungiantis judesius, reikalingus fizinei sveikatai, su kvėpavimu ir meditacija, palaikančia proto ramybe.

Šiuo etikos ir sveiko gyvenimo būdu arba priemone mes sustipriname savąjį sąmoningumą ir patiriame neįprastas sąmonės būsenas: ekstazę, nepaprastas galimybes suvokti ir pajusti „tikrovę“, meilę, kuri siekia toliau nei mūsų egoistiškos „reikmės“.

Žodį „woga“ – vandens joga – sugalvojo Zen Shiatsu meistras Harold Dull, pasiūlęs daryti asanas vandenyje, kad kūnas išlaisvėtų ir „suminkštėtų“ prieš Watsu sesiją, bet šis žodis turi ir kitą „tėvą“. Vandens jogos praktika, sukurta G. De Stefani, apima vandenyje atliekamas hatha jogos asanas ir jų variacijas. Vandenyje mūsų kūnas plūduriuoja be jokių pastangų, čia neveikia traukos dėsnis, daug lengviau atlikti asanas ir suderinti kvėpavimą.

Vanduo yra moteriškas simbolis, susijęs su grakštumu ir seksualumu. „Jogos asanos“ vandenyje kartu su „atgimimo technika“ (Rebirthing) vandenyje, gimnastiniu plaukimu, vandens aerobika bei kitomis naujoviškomis povandeninėmis treniruotėmis yra skalsus vaistas, padedantis įveikti stresą ir šio amžiaus susirgimus.


Reziumė

Autorius
virpšaitė
Tipas
Referatas
Dalykas
Medicina
Kaina
€1.95
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Rgp 23, 2018
Apimtis
6 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Vandeninių tirpalų gamybos ypatumai

Medicina Referatas 2011 m. vilka
Vanduo – geriausiai žinomas tirpiklis. Jeigu recepte nenurodomas tirpiklis, tai gaminamas vandeninis tirpalas. Išgrynintas vanduo farmakologiškai indiferentiškas, gerai tirpina daugelį vaistinių medžiagų. Vaistų...

Vandens gydomosios savybės

Medicina Prezentacija godzilyte
Gydymui naudojamos vandens procedūros: dušai, vonios, baseinai, pirtys, mankštos baseine, įvyniojimai ir apipylimai. Vanduo – vienas geriausių vaistų nuo įvairių ligų.

Vandens terapija neįgaliesiems

Medicina Referatas 2016 m. virpšaitė
        Plaukimas ir pratimai vandenyje yra veiksminga turinčių skirtingą fizinę negalią asmenų fizinės reabilitacijos ir fizinio ugdymo priemonė. Vandenyje gali lengviau judėti net...