Tikslieji ir gamtos mokslai / Chemija

Nanobiotechnologijos augalininkystėje

0 atsiliepimų
Autorius:

Nanobiotechnologijos perspektyva leido apsaugoti ir efektyviai maitinti augalus. Neapgalvotas pesticidų ir trąšų naudojimas sukelia aplinkos taršą, biologinės įvairovės nykimą. Nanotechnologijos augalininkystėje gali sumažinti šias problemas. Nanomedžiagos padeda: sumažinti chemikalų kiekį ir apsaugoti nuo kenkėjų ir ligų sukėlėjų, sudaryti genetiškas medžiagas, jautriai aptikti augalų ligas ir teršalus, apsaugoti ir formuoti dirvožemio struktūrą. Pavyzdžiui, polimerinės chitozano nanodalelės lėtai paleidžia pesticidus ir trąšas. Šios funkcijos padeda mažinti taršą ir sėkmingai ūkininkauti.

Metinis sunaudojamas pesticidų kiekis apie 2 milijonai tonų visame pasaulyje, iš kurių apie 90 % yra prarandama ir tai sudaro nuotėkio poveikį aplinkai, išlaidas ūkininkams. Beatodairiškas pesticidų naudojimas didina sukėlėjų ir kenkėjų atsparumą, mažina dirvožemio biologinę įvairovę, azoto fiksaciją, duoda biologinį pesticidų kaupimąsi, sunaikina paukščių buveines. Be to, trąšu perteklius prisideda prie ekologinio nuosmukio tokio kaip nuotėkis. Todėl yra būtina kuo anksčiau spręsti problemas ir sumažinti naudojamų pesticidų ir trąšų kiekį, rasti alternatyvą dabartiniam pesticidų ir trąšų diegimui, greitai aptikti patogenus ir kenkėjus, mažinti dirvožemio blogėjimą.

Augalų apsaugoje ir mitybos sistemoje yra keletas sprendimų. Vienas iš metodų pasėlių ligų, nepalankių sąlygų atsparumo gerinimas. Kita chemikalam alternatyva yra biopesticidas ir biotrąšos. Šios medžiagos pamažu gauna pripažinimą efektyvumo ir ekologiškumo pažiūriu, nors jų stabilumas ir tinkamo naudojimo laikas problematiškas. Todėl turime naudoti novatorišką požiūrį į žemės ūkį kaip nanotechnologijos.

Ne tik žmones bet ir augalus pastoviai puola mikroskopiniai ligų sukėlėjai. Nuo sėklos dygimo dirvoje iki nuimant derlių mikrobai savo veikla sumažina auginamų augalų produktyvumą. Todėl žmonių požiūris pasikeičia į chemines augalų apsaugos priemones, kad saugoti augmeniją, gyvūniją ir patį žmogų [1].

Tikslas – parodyti svarbą, naudą  nanotechnologijų auginant augalus, kad būtų veiksminga, produktyvu, nežalinga aplinkai ir žmogui, pateikti nanodalelių savybes ir jų panaudojimą.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
2558 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

  • Nanodalelių paruošimas ir savybės
  • Taikymas
  • Nanobiodalelės
  • Nanojutikliai
  • Žemės ūkio atliekų perdirbimas

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Augalininkystes poveikis aplinkai
Prezentacija Augalininkystes poveikis aplinkai

Augalininkystė – kultūrinių augalų ir natūraliosios augalijos naudojimas žmonėms aprūpinti maisto produktais, pramonei – žaliava [...]

Žemės ūkio (augalininkystės) poveikis aplinkai
Prezentacija Žemės ūkio (augalininkystės) poveikis aplinkai

Augalininkystė – kultūrinių augalų ir natūraliosios augalijos naudojimas žmonėms aprūpinti maisto produktais, pramonei – žaliava [...]

Elektrostatika
Konspektas Elektrostatika

Pateikti trumpi SU PAVEIKSLAIS, BEI BRĖŽINIAIS konspektai apie: 1. Elektrostatika 2. Elektrinio lauko darbas 3. Potencialas Taip pat yra [...]

Sieros rūgštis
Referatas Sieros rūgštis

referatas apie sieros rūgštį.

Kristalinio kūno lydimosi temperatūros nustatymas
Laboratorinis darbas Kristalinio kūno lydimosi temperatūros nustatymas

Laboratorinio darbo švaraštis [...]

Rūkymas: meskime kol nevėlu!
Prezentacija Rūkymas: meskime kol nevėlu!

Rūkymo priežastys, priklausomybės atsisakymo būdai.

Visuomenės sveikatos špera
Paruoštukė Visuomenės sveikatos špera

Didelė paruoštukė.

Anesteziologijos istorija
Prezentacija Anesteziologijos istorija

Anesteziologijos istorija I a.pr.Kr. - XX a.

Bendroji anestezija
Konspektas Bendroji anestezija

bendroji anestezija - konspektas [...]

Ligonio paruošimas anestezijai
Konspektas Ligonio paruošimas anestezijai

Ligonio paruošimas anestezijai [...]

Narkozės teorijos
Prezentacija Narkozės teorijos

Narkozės teorijos glaustos skaidrės [...]

Ląstelinė sandara
Konspektas Ląstelinė sandara

Įvadas į ląstelės biologiją. Geras konspektas su uždaviniais, lentelėmis [...]

Augalinė ląstelė
Konspektas Augalinė ląstelė

Konspektas su uždaviniais [...]