Humanitariniai mokslai / Žurnalistika

Žiniasklaidos tekstų antraštės turi būti informatyvios, aiškios ir patrauklios. Pateikite antraščių pavyzdžių ir aptarkite jų tinkamumą turinio atžvilgiu

0 atsiliepimų
Autorius:

Žiniasklaida skirta teikti visuomenei informaciją. Žiniasklaida visuomet buvo tiek informacinis, tiek komercinis, tiek karinis įrankis. Tai – priemonė įteigti žmogui mintį, pakeisti jo nuomonę, pasaulėžiūrą ar nusistatymus.

Šiandieninė žiniasklaida susiskaidžiusi į 2 plačias grupes: informacinę bei komercinę (bulvarinę). Abiejas grupes atstovaujantys žurnalistai itin kreipia dėmesį į tinkamą antraštę. Nepaisant to, požiūris į antraštės tinkamumą skiriasi. Tam įsitikinti – susipažinsime su spaudos grupių charakteristikomis bei iš internetinių laikraščių straipsnių pateiktais pavyzdžiais.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
523 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

  • "Žiniasklaidos tekstų antraštės turi būti informatyvios, aiškios ir patrauklios. Pateikite antraščių pavyzdžių ir aptarkite jų tinkamumą turinio atžvilgiu" (Kalba, 3 potemė).
  • Nagrinėjami 2 žiniasklaidos tipai bei pateikiami straipsnių pavyzdžiai, nagrinėjamas antraščių tinkamumas - ar jos informatyvios, tinkamos turiniui ir kt.