Žodžio viršenybės efektas

9 psl. / 1125 žod.
Tyrimo tikslas – Ištirti tiriamųjų gebėjimą atspėti raides, pateikiamas žodžiuose ir atskirai. Uždaviniai: 1. Išsiaiškinti, ar tiriamieji geriau atspėja raidę, kai ji būna pateikiama žodyje, ar atskirai. 2. Ištirti ir palyginti dviejų eksperimentų bandymų duomenis. Išvados • Vienoms tiriamosioms buvo lengviau atspėti pavienes raides, o kitoms lengviau sekėsi su raidėmis žodžiuose. • Galima teigti, jog žodžio viršenybės efektas neįvyko, kadangi dauguma tiriamųjų geriau gebėjo atspėti raidę, kai ji buvo pateikiama atskirai, o ne žodyje. • Tiriamosioms pasireiškė išmokimas, kadangi antro bandymo metu joms atlikti šį eksperimentą sekėsi šiek tiek geriau, nes žinojo ką ir kaip reikia daryti, kokie bus pateikiami žodžiai ar raidės, ar kaip atidžiai reikia stebėti pateikiamas raides.

Ištrauka

Mąstymas – tai proto veikla, susijusi su informacijos supratimu, apdorojimu bei perteikimu. (Myers, 2000)

Mąstymo tyrinėjimas padeda suprasti žmogaus elgesį, atmintį, kalbą ir t.t. Iki šiol yra tyrinėjamos visos mąstymo rūšys, procesai, kurie vyksta visą žmogaus raidos etapą. (Kaffeman, 2001)

Visi mąstymo procesai kurie atsiranda ir vyksta visą žmogaus gyvenimą nuo gimimo iki mirties yra įdomūs visoms psichologijos kryptims. (Kaffeman, 2001)

Žmonės taip pat geba atpažinti įvairius regimuosius stimulus.

Stimulas – išorinis arba vidinis poveikis individui, kuris sukelia reakciją. (Psichologijos žodynas, 1993, p.294).

Žmogus geba greitai ir teisingai užfiksuoti bei suprasti regimus objektus. Tuo jis yra daug aukščiau už bet kokias šiuolaikines technologijas. Kad sužinoti, kaip žmogui tai pavyksta, yra daromi įvairūs tyrimai ir žodžio viršenybės efekto tyrimas yra vienas iš jų. Atpažinti raidę žodyje žmogui yra lengviau, nei atpažinti ją atskirai. Tai yra vadinama žodžio viršenybės efektu.

Turinys

  • Turinys
  • Įvadas3
  • Metodika4
  • Rezultatai ir jų analizė5
  • Išvados8
  • Literatūros sąrašas9

Reziumė

Autorius
sin96
Tipas
Laboratorinis darbas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€1.93
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Spa 26, 2015
Apimtis
9 psl.
Įvertinimas

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
Nebuvo laikomasi visų nurodymų.

Susiję darbai

Žodžio “asociacijos” eksperimentas

Psichologija Referatas jolituke88
Prototipų teorija susiformavo apie 1970 metus JAV kognityvinės psichologijos atstovų darbuose ir siejama su E. H. Roš (Rosch) pavarde ir jos atliktais psicholingvistiniais...

"Užkrato" efektas

Psichologija Prezentacija 2014 m. april
Savižudiško elgesio pamėgdžiojimo reiškinys. Užkrato veikimo būdai, pavyzdžiai. Savižudybių aprašymas Lietuvos žiniasklaidoje.

Žodžių susietumas - asociacijos

Psichologija Laboratorinis darbas megstufeta
Šiame darbe naudojami trys žodžio susietumą nurodantys rodikliai. Sąvokų koeficientas, nurodantis, kaip žodžiai siejasi tiriamųjų semantinėje atmintyje, subjektyvus vertinimas, apskaičiuojamas tiriamajam pačiam įvertinus,...

Ebbinhauso ,,Pozicinio efekto” tyrimas

Psichologija Laboratorinis darbas megstufeta
Tiriamoji: Darbo priemonės: kompiuteris ir programa ,,Ebbinghaus” Darbo eiga: 1 dalyje tiriant atminties ,,pozicinį efektą’’ paleidžiama programa ,,Ebbinghaus”, nustatoma, kad būtų rodoma...

Stroopo efekto tikrinimas. Strūpo efektas

Psichologija Laboratorinis darbas 2014 m. recapa
Strūpo efektas – tai vienas iš labiausiai tyrinėtų efektų suvokimo psichologijoje. Pirmą kartą aprašytas žurnale Journal of Experimental Psychology 1935 m. amerikiečių mokslininko...

Efektyviausi streso valdymo būdai

Psichologija Prezentacija 2016 m. roxie
Prezentacija, pateikta egzamino metu, įvertinta dešimtuku. Didelė apimtis, daug informacijos, vaizdinės medžiagos, prezentacija paruošta taisyklingai, traukianti akį.