Meilės tema lietuvių literatūroje (Maironis, V. Mykolaitis-Putinas, Š. Ragana)

4 psl. / 1123 žod.

Ištrauka

Meilė jau nuo pačių seniausių laikų buvo viena iš svarbiausių žmogaus vertybių. Kiekvienas žmogus nori patirti meilę savo gyvenime, tačiau labai bijo ja nusivilti. „Kas nepažino meilės, tas tarsi negyveno“, ši žymaus prancūzų romanisto Onoro de Balzako pasakyta mintis puikiai apibūdina faktą, jog meilė yra labai svarbus reiškinys kasdieniniame žmogaus gyvenime ir, kad be šio jausmo žmogus nejaučia visiškos gyvenimo pilnatvės. Meilės rūšių yra įvairių: moters ir vyro meilė, tėvų ir vaikų meilė, meilė tėvynei – patriotizmas ir meilė gamtai. Meilės tema visais laikais buvo labai aktuali rašytojų kūryboje, kiekvienas menininkas meilės sampratą suvokia savaip, perteikia tai, ką jaučia ir mato savo aplinkoje. Dauguma lietuvių rašytojų savo kūriniuose aprašė meilę ir jos sampratą atskleisdami jos svarbą kiekvienam žmogui. Meilės temą galime įžvelgti XIX amžiaus pabaigos - XX amžiaus pradžios Maironio, V. Mykolaičio-Putino ir Š. Raganos kūryboje.


Literatūros sąrašas

https://lietuviukalbairliteratura.lt/satrijos-ragana-asmenybe-ir-kurybos-bruozai-literaturos-pamoka-11-klaseje-i-pamoka/

http://antologija.lt/text/vincas-mykolaitis-putinas-altoriu-sesely/71

https://lt.wikipedia.org/wiki/Vincas_Mykolaitis-Putinas

http://www.šaltiniai.info/index/details/1065


Reziumė

Autorius
Dovytė
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 25, 2021
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
4 psl.

Susiję darbai

Meilės tema lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys 2015 m. dama22
Meilė- plati ir amžina tema, kurią dažnai galima sutikti lietuvių literatūros kūriniuose: meilė tarp vyro ir moters, meilė tėvynei.