Dažnai teigiama, kad moterų literatūra yra savita. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, pagrįskite šią mintį arba ją paneikite.

4 psl. / 1185 žod.
2015 metų lietuvių kalbos brandos egzamino kalbėjimo literatūrinė tema Dažnai teigiama, kad moterų literatūra yra savita.

Ištrauka

Žmonių pasąmonėse yra įtvirtintas stereotipas, jog vyrai – tai visuomenės žmonės, o moterų paskirtis yra rūpintis namais ir šeima. Bet ne per seniausiai prasidėjęs feminizmo antplūdis parodo, jog moteris tampa vis labiau lygiavertė vyrui. Toks visuotinis dailiosios lyties judėjimas paskatino moteris nebijoti reikštis moksle, politikoje, kūryboje. Į literatūrą atneštas moteriškas gaivumas parodė pasauliui dar neregėtas spalvas ir emocijas. Svarbiausia buvo ne istorijos tema ar visuomenės idėjos, bet kasdieninis gyvenimas ir buitis. Ši tematika atsainiai buvo palikta moterims, kaip neva ribotoms rašytojoms, nesugebančioms žvelgti į gyvenimą plačiau. Paradoksalu, bet kaip tik tokia literatūra buvo tikra, nuoširdi ir išliekanti.

Turinys

  • Įžanga; 2 dėstymo pastraipos; S. Nėries eilėraščių nagrinėjimas; Julijos Beniuševičiūtės – Žymantienės – Žemaitės apsakymų nagrinėjimas; Šatrijos Raganos ,,Sename dvare'' nagrinėjimas; Vandos Juknaitės kūrybos nagrinėjimas, apibendrinimas.

Reziumė

Autorius
886katu
Tipas
Diplominis darbas
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€10.95
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Rgs 5, 2015
Apimtis
4 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Viename pokalbyje Ričardas Gavelis sako: „Turejau drąsos ir nelaimės parodyti žmonėms jų gyvenimą tokį, koks jis iš tiesų buvo. drastiškai išsityčiojau iš lietuviško neveiklumo, bejėgiškumo ir provincialios didybės manijos“. Ką jūs manote apie tikrovės ir jos vaizdavimo literatūroje santykį? ar visada kūrėjas tūretų būti kritiškas? Savo mintis argumentuokite remdamiesi šiuolaikinės lietuvių literatūros pavyzdžiais

Lietuvių kalba Rašinys monika.bijeikyte
Akivaizdu, kad daugelis šiuolaikinių lietuvių rašytojų taip nemano. Jų knygose tikrovė yra atgrasi, slogi, atstumianti. Tačiau manau, kad tokį rašytojų požiūrį galima nesunkiai...

Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, aptarkite, koks meninės išmonės ir istorinių faktų santykis tokiuose dramos kūriniuose. Kodėl, jūsų nuomone, rašytojai pasirinko šias asmenybes savo kūrinių herojais?

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. fruitella
Lietuvių kalbėjimo potemė tema: Esama daug dramaturgijos tekstų, kurių herojais pasirinktos istorinės asmenybės. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, aptarkite, koks meninės išmonės ir istorinių...