Viduramžiai: istorijos konspektas

17 psl. / 5712 žod.

Ištrauka

1. Karolio Didžiojo imperija (Frankų imperija)• Frankų imperija susikūrė 5 a. Romos imperijos teritorijoje.• Įkūrėjas – Chlodvigas.• Jis priėmė katalikybę.• Valstybės vadovas ir teisėjas buvo karalius. Užkariautas žemes valdė paskirti grafai.• Valstybės galia lėmė:1. Etninis atskirumas2. Ryšiai su netolimomis teritorijomis iš kurių gaudavo paramą karo metu.3. Katalikybės priėmimas.• Didžiausią galybę Frankų imperija pasiekė valdant Karoliui Didžiajam.Imperatoriumi Karolis Didysis vainikuotas 800 m.• Po Karolio Didžiojo mirties 843 m. imperija buvo padalyta į 3 dalis pagal Verdeno sutartį.Imperijos suirimo priežastys:1. Feodai silpnino feodalų priklausomybę nuo karaliaus.2. Milžinišką valstybę sudarė įvairios jėga pajungtos tautos.3. Feodalinis susiskaldymas silpnino centrinę valdžią.4. Po Karolio Didžiojo mirties kilo nesutarimai dėl titulo ir paveldimų žemių.• Karolio Didžiojo vaikaičiai Karolis 2 Plikagalvis, Liudvikas Vokietis ir Lotaras 1 843 m. Verdene padalijo imperiją į 3 dalis iš kurių susiformavo Prancūzija, Vokietija ir Italija.


Reziumė

Autorius
neila
Tipas
Konspektas
Dalykas
Istorija
Kaina
€2.12
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgp 30, 2014
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
17 psl.

Susiję darbai

Istorijos konspektas

Istorija Konspektas neila
Konspekte yra viskas ko reikia norint gerai pasiruošti istorijos egzaminui. Informacija glausta. Kiekvienoje temoje išskirtos svarbiausios sąvokos, asmenybės, įvykiai. Konspektas buvo parašytas specialiai...

11 klasės istorijos konspektas

Istorija Konspektas 2017 m. royal
Darytas konspektas 11 klasėje, kad būtų lengviau pasiruošti 12 klasės egzaminui. viskas yra išsamu ir būtent tai, ko reikia.

Konspektas 12 klasės istorijos egzaminui

Istorija Konspektas 2016 m. studentė17
Konspektas skirtas 12 klasės mokinių istorijos valstybinio brandos egzamino pasiruošimui. Konkreti ir susisteminta medžiaga lengvai padės įsiminti svarbiausius istorijos įvykius, datas, asmenybes. Konspekte...

Viduramžiai, istorija

Istorija Konspektas 2018 m. paperplane
Patogus ir aiškus informacijos išdėstymas (lentelės pavidalu) norint greitai pasiruošti istorijos kontroliniui apie viduramžius, krikščionybę, kryžiaus žygius bei to laikmečio universitetus.