Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, atskleiskite, ko kūriniui suteikia pasakojimas pirmuoju asmeniu. Kada labiau pasitikite pasakotoju: kai kalbama pirmuoju ar trečiuoju asmeniu? Kodėl?

2 psl. / 1028 žod.

Ištrauka

Kiekvienas rašytojas džiaugiasi, jei jo kūryba yra pripažinama visuomenėje ir išlieka net ir po mirties. Visgi dažnai išpopuliarėjęs kūrinys užsimiršta ir nukrenta į nereikšmingų gyvenime detalių sąrašą. Ko reikia knygai, kad ji būtų įsiminta ir išliktų ilgiau nei tik kelis metus po jos išleidimo, o kartų kartos, seneliai savo anūkams ir tėvai savo vaikams jas skaitytų, rekomenduotų ir minėtų geru žodžiu? Siekiant tokio tikslo yra svarbios visos detalės, kita vertus, tik nuoširdūs ir iš sielos gelmių einantys žodžiai gali paveikti ir padaryti tokį neišdildomą įspūdį, išsilaikantį ne vieną amžių. Įdomu, ar pasakojimas yra įdomesnis, tikresnis, kai kalbama pirmuoju asmeniu? O gal trečiuoju? Ar mes pasitikime autoriumi labiau, kai pasakojama pirmuoju asmeniu? Jei atsakėme į klausimą „taip“, tada kodėl? Į šiuos klausimus aš ir bandysiu atsakyti šioje kalboje.


Turinys

  • Kaip pirmąjį asmenį pavaizduoja Jonas Biliūnas.
  • Kalbėjimas pirmuoju asmeniu Salomėjos Nėries kūryboje.
  • Antano Škėmos pirmojo ir trečiojo asmens derinimas "Baltoje drobulėje"

Reziumė

Autorius
deimanciux7
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 26, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Mokslininkai spėja, kad XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais,pasamprotaukite, kodėl vienos kalbos yra populiarios, tampa netgi tarptautinio bendravimo kalbomis, o kitoms kyla grėsmė išnykti.

Literatūra Rašinys 2015 m. emilituks
Tautos kultūra - abstrakti sąvoka, tačiau visgi, kaip galėtume ją įvardyti? Tradiciniu maistu, šventėmis, tautiniais rūbais, papročiais? Ne. Svarbiausia yra kalba. Juk ji...