Kalbos / Lietuvių kalba

Europos kalbų diena minima kaip kultūrų įvairovės diena, ja skatinama mokytis kalbų. Argumentuotai pasvarstykite, kiek ir kodėl šiandienos žmogui reikia mokėti kalbų

4 atsiliepimai
Autorius:

Kaip sako čekų patarlė: „Kiekvieną kartą mokydamasis naujos, kalbos gyveni naują gyvenimą“. Vadinasi, jei moki tik vieną kalbą, gyvenai tik vieną kartą. Pagal Europos kalbų politiką, gimtoji kalba reikalinga identitetui, anglų kalba – komunikacijai, o norint būti tikru europiečiu reikia mokėti dar bent vieną ar dvi kalbas. Perfrazuodamas žymų psicholingvistą Franką Smithą, galiu pasakyti, kad viena kalba atidaro vienas duris, o dvi – ir visas kitas.

Užsienio kalbos mokymasis užima daug laiko ir reikalauja pastangų. Priežasčių, kodėl žmonės renkasi mokytis užsienio kalbą, gali būti labai įvairių. Užsienio kalbos labai praverčia keliaujant. Tam, kuris niekad nekeliauja, niekad nepalieka savo tėviškės ir turi nedaug pažįstamų kitose šalyse, greičiausiai neprireiks ir užsienio kalbų žinių. Tačiau šiais laikais, kai nuolat keliaujama, kai globalizacijos dėka nebėra jokių sienų, kai galimos atostogos tolimuose kraštuose, žmonės emigruoja, būtina mokėti keletą kalbų. Mokant vietos kalbą, lengviau orientuotis užsienio šalyje.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
661 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Turinys

  • I. ĮVADAS:
  • Pagal Europos kalbų politiką, gimtoji kalba reikalinga identitetui, anglų kalba – komunikacijai, o norint būti tikru europiečiu reikia mokėti dar bent vieną ar dvi kalbas.
  • II. DĖSTYMAS:
  • a) Šiais laikais, kai nuolat keliaujama, kai globalizacijos dėka nebėra jokių sienų, kai galimos atostogos tolimuose kraštuose, žmonės emigruoja, būtina mokėti keletą kalbų.
  • b) Lietuva – maža valstybė, todėl neišvengiamai tenka mokytis užsienio kalbų, kad galėtume bendrauti su kita pasaulio dalimi ar net su artimais kaimynas.
  • c) Pasaulis globalizuojasi ir didesnė dalis pasaulio, įskaitant angliškai kalbančią pasaulio dalį, tampa daugiakultūė, todėl užsienio kalbos žinios tampa labiau vertinamos.
  • III. APIBENDRINIMAS
  • Nebepakanka mokėti tik gimtosios ir dar vienos užsienio kalbos, mat erudicijos ir mokslo laikais tuo nieko nenustebinsi

Skaitytojų atsiliepimai

tik darbą įsigijusių klientų įvertinimai
geras darbas , saunu
, 2016-03-25
Geras darbas.
, 2016-03-28
Puiki
, 2016-04-26
Tikrai, labai geras darbas
, 2016-11-27

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo