Humanitariniai mokslai / Literatūra

Meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė kviečia pasivaikščioti po savo miestą ar miestelį, pasižvalgyti į skulptūras ar lentelių užrašus ir sužinoti įdomių istorijų. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pristatykite savo gyvenamosios aplinkos įdomybes.

1 atsiliepimas
Autorius:

Lietuvos miestai ir miesteliai turi begale lankytinų vietų – pilių, parkų, dvarų, skulptūrų ir t. t. Kasdien bevaikščiodami gimtojo miesto gatvėmis, dažnai nė nepastebime dalykų, kurie iš tiesų yra įdomūs, kai įsižiūri įdėmiau. Kalbu apie skulptūras ar lenteles ant namų su užrašais, koks garsus ir visuomenei nusipelnęs žmogus ten gyveno, kūrė, dirbo arba su kokiais istoriniais įvykiais ar laikotarpiais tie pastatai yra susiję. Skulptūros šiek tiek labiau atkreipia dėmesį nei lentelės jau vien dėl savo dydžio, tačiau ne visada žinome, kas tose skulptūrose vaizduojama, ko siekė jų autoriai, kokias idėjas jos perteikia ir panašiai. Kai keliaujame po kitus miestus ir šalis, tokio pobūdžio objektai mums yra rodomi pirmiausia, o savo gyvenamoje vietoje į juos specialiai neatkreipiame dėmesio. Kad esame nutolę nuo savo gyvenamosios aplinkos ir jos gerai nepažįstame, įrodo tai, kad jei būtume paklausti, kokių garsių paminklų yra mūsų gimtajame mieste arba kokie žinomi žmonės ten gyveno, galėtume išvardyti tik pačius įžymiausius, nebent esame papildomai specialiai tuo pasidomėję.

Taigi, temoje iškeltą meno kritikės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės siūlymą pasivaikščioti po savo miestą ar miestelį ir paieškoti ten įdomių istorijų skulptūrose ir lentelėse, išties palaikau. Šioje kalboje norėčiau pateikti keletą pavyzdžių, ką įdomaus galima pamatyti mano mieste Alytuje.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
913 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Turinys

  • Planas
  • I. Įžanga: Lietuvos miestai ir miesteliai turi begale lankytinų vietų – pilių, parkų, dvarų, skulptūrų ir t. t. Kasdien bevaikščiodami gimtojo miesto gatvėmis, dažnai nė nepastebime dalykų, kurie iš tiesų yra įdomūs, kai įsižiūri įdėmiau. Kalbu apie skulptūras ar lenteles ant namų su užrašais, koks garsus ir visuomenei nusipelnęs žmogus ten gyveno, kūrė, dirbo arba su kokiais istoriniais įvykiais ar laikotarpiais tie pastatai yra susiję.
  • II. Miestą puošia lentelės ir skulptūros.
  • 1. Miesto atminimo lentos.
  • 2. Miesto skulptūros ir paminklai.
  • 3. Jaunimo parko skulptūros: metalo plastikos skulptūrų kompozicija.
  • III. Apibendrinimas: Alytaus miestą šiandien puošia daugiau kaip pusšimtis įvairių skulptūrų ir paminklų – lyginant su kitais miestais, šis skaičius nėra didelis. Mano manymu, jos daro miestą gražesnį, formuoja jo kultūrą ir taip skatina jo gyventojus pasitempti. Alytaus miesto skulptūros ir paminklai yra mūsų pasididžiavimas ir istorija.

Skaitytojų atsiliepimai

tik darbą įsigijusių klientų įvertinimai
Tikėjausi kad tai bus didžiųjų Lietuvos miestų apžvalga. Bet pakeisti juk galima ir patiems. Ačiū
, 2016-12-08

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo