Literatūroje dažnas žmogaus būsenos, jo situacijos pasaulyje ir gamtos paralelizmas

2 psl. / 592 žod.

Ištrauka

Šių dienų žmogus jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be meno – muzikos, literatūros, dailės, teatro, kino. Literatūra, kaip meno rūšis, daro didžiausią įtaką žmogaus dvasinei brandai, nes ja perteikiama įvairių amžių žmonių patirtis. Literatūroje dažnai gretinamas žmogaus sielos ir gamtos pasaulis. Toks tapatus žmogaus ir gamtos gyvenimo vaizdavimas yra vadinamas paralelizmu. Savo rašinyje ir norėsiu aptarti žymių lietuvių literatūros klasikų – Kristijono Donelaičio, Antano Baranausko bei Vinco Krėvės – kūrinius, kuriuose ryškinamos žmogaus būsenos, jo situacijos pasaulyje ir gamtos paralelės.


Reziumė

Autorius
sierpente
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.38
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Geg 5, 2013
Apimtis
2 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Literatūrologas Juozas Stonys teigia : ,,Kai literatūrai ima rūpėti žmogaus vidaus pasaulio savitumas, ji negali moralizuodama skirstyti veikėjų vien tik į gerus ar blogus, negali pasaulyje matyti vien tik šviesių ir tamsių spalvų derinius". Pagrįskite šį teiginį remdamiesi lietuvių literatūra.

Literatūra Rašinys deimantukas188
Visais amžiais literatūra mokė. Perduoti norimą žinutę skaitytojui geriausiai padeda veikėjų paveikslai. Teigiami veikėjai kelia pagarbą, o negatyvūs,...