Ekonomika ir verslas / Vadyba

Kontrolės sistemos analizė UAB “X”

0 atsiliepimų
Autorius:

ŠIS BAIGIAMASIS DARBAS KLASIFIKUOJAMAS KAIP REFERATAS, NES ANTRA DARBO DALIS ŠIUO METU NEBEAKTUALI.


Temos aktualumas. Rinkos sąlygomis kiekviena įmonė siekia aprėpti ir išsilaikyti geriausioje rinkos dalyje. Viena priemonių tai pasiekti – efektyvi kontrolė. Stiprėjant konkurencijai, sparčiai plėtojantis ir keičiantis technologijoms, sudėtingėjant verslo projektams ir gausėjant verslo įvairovei, įmonę valdyti ir atlikti jos vidaus kontrolę tampa vis sunkiau.


Kontrolė yra būtina, norint efektyviai valdyti įmonę. Kontrolės nebuvimas sukeltų netvarką, nesąžiningumą, darbo trūkumus, nekokybiškumą. Žmonės mano, kad kontrolė – tai direktoriaus nepasitikėjimas, varžomos jų teisės ar vykdomas persekiojimas.


Kontrolė yra baigiamoji valdymo ciklo fazė ir kartu kito ciklo pradžia. Be kontrolės valdymas nebus sėkmingas. Kontrolė yra pagalba, o ne nuobauda. Tai pagrindinė taisyklė, užtikrinanti gerą organizacijos veiklą. Kontrolė taikytina visuose valdymo proceso etapuose.


Ištirtinumas. Rašant darbą remtasi įvairia literatūra ir šaltiniais. Vidaus kontroles ir vidaus audito sampratas padėjo aptarti J. Mackevičiaus (2001), Kanapickienė R., Razmutė M. (2009) ir kitų autorių darbai. Analizuojant vidaus auditą ir kontrolę plačiai analizuotas Daunienė, E., Dičpetris L. Straipsnis „Naujieji vidaus audito standartai ir jų taikymas praktikoje. // Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos.- 2001 Nr. 29“. Analizuojant kontrolės principus bei etapus buvo remiamasi Stoner (2001) „Vadybos“ knyga, Sakalo A., Vanago P., Martinkaus B., Prokopčiuko B., Venskaus R., Virvilaitės R., Ivaškienės A. 2000 „Pramonės įmonių vadyba“, Neverausko B., Rastenio J., (2001) „Vadybos pagrindais“, Bagdono E. Bagdonienės L., (2002) „Administravimo principais“. Analizuojant šiuolaikinių organizacijų kontrolė darbe buvo remiamasi Navicko V. (2001) „Valdymo kontrolė tarptautinėse firmose“.


Darbo problema - nėra absoliučiai efektyvios kontrolės sistemos. Dažniausiai minimas įmonių kontrolės sistemų trūkumas – vadovybė kurdama vidaus kontrolės sistemą siekia, kad jos išlaidų neviršytų laukiamos naudos. Kontrolės nebuvimas sukeltų netvarką, nesąžiningumą, darbo trūkumus, nekokybiškumą. Kiekvienoje įmonėje yra sukuriamos savitos formos kontrolės, tačiau ne visos yra efektyvios.


Baigiamojo darbo tikslas – išanalizuoti UAB „Pajūrio boružėlė“ įmonės kontrolės sistemą, pateikti jos tobulinimo galimybes.


Darbo objektasUAB „Pajūrio boružėlės“ įmonės kontrolės sistema.


Darbo uždaviniai:
 1. 1. Išanalizuoti kontrolės teorinius aspektus.
 2. 2. Išanalizuoti vidaus audito teorinius aspektus.
3. Išanalizuoti UAB „Pajūrio boružėlė“ įmonės kontrolės sistemą.


4.Įvertinti UAB „Pajūrio boružėlės“ kontrolės sistemą.


5. Pateikti UAB „Pajūrio boružėlės“ įmonės kontrolės sistemos tobulinimo galimybes.


Darbe naudojami šie metodai:
 1. Pirmoje darbo dalyje - mokslinės literatūros analizė, loginė analizė, palyginimas;
 2. Antroje darbo dalyje - anketinė apklausa, grafinis vaizdavimas.
Darbo hipotezė – kontrolės sistema būtina kiekvienoje įmonėje, nes ji užtikrina stabilų įmonės darbą. Norėdama sukurti efektyvią vidaus kontrolės sistemą, įmonės vadovybė turi žinoti su kokiomis rizikomis įmonė susiduria savo veikloje.


Darbo struktūra – darbas susideda trijų pagrindinių dalių, išvadų ir rekomendacijų, literatūros sąrašo, anotacijos ir priedų. Pirmoje darbo dalyje analizuojama kontrolės sąvoka, jos etapai. Antroje darbo dalyje analizuojami anketinio tyrimo duomenys. Trečioje darbo dalyje pateikiami pasiūlymai, kaip būtų galima patobulinti įmonės kontrolės sistemą. Darbą sudaro 53 puslapiai, 17 paveikslų, 4 lentelės ir vienas priedas.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
12000 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

 • Temos aktualumas. Rinkos sąlygomis kiekviena įmonė siekia aprėpti ir išsilaikyti geriausioje rinkos dalyje. Viena priemonių tai pasiekti – efektyvi kontrolė. Stiprėjant konkurencijai, sparčiai plėtojantis ir keičiantis technologijoms, sudėtingėjant verslo projektams ir gausėjant verslo įvairovei, įmonę valdyti ir atlikti jos vidaus kontrolę tampa vis sunkiau.
 • Kontrolė yra būtina, norint efektyviai valdyti įmonę. Kontrolės nebuvimas sukeltų netvarką, nesąžiningumą, darbo trūkumus, nekokybiškumą. Žmonės mano, kad kontrolė – tai direktoriaus nepasitikėjimas, varžomos jų teisės ar vykdomas persekiojimas.
 • Kontrolė yra baigiamoji valdymo ciklo fazė ir kartu kito ciklo pradžia. Be kontrolės valdymas nebus sėkmingas. Kontrolė yra pagalba, o ne nuobauda. Tai pagrindinė taisyklė, užtikrinanti gerą organizacijos veiklą. Kontrolė taikytina visuose valdymo proceso etapuose.
 • Ištirtinumas. Rašant darbą remtasi įvairia literatūra ir šaltiniais. Vidaus kontroles ir vidaus audito sampratas padėjo aptarti J. Mackevičiaus (2001), Kanapickienė R., Razmutė M. (2009) ir kitų autorių darbai. Analizuojant vidaus auditą ir kontrolę plačiai analizuotas Daunienė, E., Dičpetris L. Straipsnis „Naujieji vidaus audito standartai ir jų taikymas praktikoje. // Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos.- 2001 Nr. 29“. Analizuojant kontrolės principus bei etapus buvo remiamasi Stoner (2001) „Vadybos“ knyga, Sakalo A., Vanago P., Martinkaus B., Prokopčiuko B., Venskaus R., Virvilaitės R., Ivaškienės A. 2000 „Pramonės įmonių vadyba“, Neverausko B., Rastenio J., (2001) „Vadybos pagrindais“, Bagdono E. Bagdonienės L., (2002) „Administravimo principais“. Analizuojant šiuolaikinių organizacijų kontrolė darbe buvo remiamasi Navicko V. (2001) „Valdymo kontrolė tarptautinėse firmose“.
 • Darbo problema - nėra absoliučiai efektyvios kontrolės sistemos. Dažniausiai minimas įmonių kontrolės sistemų trūkumas – vadovybė kurdama vidaus kontrolės sistemą siekia, kad jos išlaidų neviršytų laukiamos naudos. Kontrolės nebuvimas sukeltų netvarką, nesąžiningumą, darbo trūkumus, nekokybiškumą. Kiekvienoje įmonėje yra sukuriamos savitos formos kontrolės, tačiau ne visos yra efektyvios.
 • Baigiamojo darbo tikslas – išanalizuoti UAB „Pajūrio boružėlė“ įmonės kontrolės sistemą, pateikti jos tobulinimo galimybes.
 • Darbo objektas – UAB „Pajūrio boružėlės“ įmonės kontrolės sistema.
 • Darbo uždaviniai:
 • 1 1. Išanalizuoti kontrolės teorinius aspektus.
 • 2 2. Išanalizuoti vidaus audito teorinius aspektus.
 • 3. Išanalizuoti UAB „Pajūrio boružėlė“ įmonės kontrolės sistemą.
 • 4.Įvertinti UAB „Pajūrio boružėlės“ kontrolės sistemą.
 • 5. Pateikti UAB „Pajūrio boružėlės“ įmonės kontrolės sistemos tobulinimo galimybes.
 • Darbe naudojami šie metodai:
 • 1. Pirmoje darbo dalyje - mokslinės literatūros analizė, loginė analizė, palyginimas;
 • 2. Antroje darbo dalyje - anketinė apklausa, grafinis vaizdavimas.
 • Darbo hipotezė – kontrolės sistema būtina kiekvienoje įmonėje, nes ji užtikrina stabilų įmonės darbą. Norėdama sukurti efektyvią vidaus kontrolės sistemą, įmonės vadovybė turi žinoti su kokiomis rizikomis įmonė susiduria savo veikloje.
 • Darbo struktūra – darbas susideda trijų pagrindinių dalių, išvadų ir rekomendacijų, literatūros sąrašo, anotacijos ir priedų. Pirmoje darbo dalyje analizuojama kontrolės sąvoka, jos etapai. Antroje darbo dalyje analizuojami anketinio tyrimo duomenys. Trečioje darbo dalyje pateikiami pasiūlymai, kaip būtų galima patobulinti įmonės kontrolės sistemą. Darbą sudaro 53 puslapiai, 17 paveikslų, 4 lentelės ir vienas priedas.

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Įmonės UAB “Kūbas” strateginio valdymo sistemos analizė
Kursinis darbas Įmonės UAB “Kūbas” strateginio valdymo sistemos analizė

Temos aktualumas. Strategijos esmė - rasti tinkamiausią būdą geriausiems rezultatams pasiekti ir padidinti bendrą įmonės [...]

UAB “Alanta” paslaugų technologinė analizė
Kursinis darbas UAB “Alanta” paslaugų technologinė analizė

Turizmas – [...]

Pasirinktos organizacijos elektroninio pardavimų kanalo analizė (“Parfum express”)
Referatas Pasirinktos organizacijos elektroninio pardavimų kanalo analizė (“Parfum express”)

- Pateikite trumpą organizacijos veiklos aprašymą. - Nustatykite: 1. Ar organizacija elektroninius pardavimus vykdo tik per [...]

Gamybos proceso analizė UAB “Tandemus”
Diplominis darbas Gamybos proceso analizė UAB “Tandemus”

Pasaulio rinkose mediena gerokai brango. Lietuvoje medienos apdirbimo pramonės šaka toliau vystosi ir auga. Pagrindinis būdas [...]

Kontrolės valdymas viešbutyje “Jūratė”
Kursinis darbas Kontrolės valdymas viešbutyje “Jūratė”

Darbo tikslas – ištirti viešbučio “Jūratė” kontrolės valdymo sistemą. Norint įgyvendinti užsibrėžtą tikslą reikia atlikti šiuos [...]

UAB “X” veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė
Tyrimas UAB “X” veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė

Tinkamai panaudoti analizės būdai teikia objektyvius analizuojamos įmonės veiklos rezultatus, kurie gali būti įmonės veiklos [...]

UAB “Aukso gijos” teisinės aplinkos analizė
Referatas UAB “Aukso gijos” teisinės aplinkos analizė

Brangakmeniai ir taurieji metalai yra tobuliausių elementų įsikūnijimas iš visų esamų gamtoje. Profesionalo ranka suteikia [...]

AB “Apranga” išorinės aplinkos analizė
Referatas AB “Apranga” išorinės aplinkos analizė

“Aprangos“ grupė – mažmeninės prekybos lyderė Baltijos šalyse, užimanti 35% Lietuvos drabužių parduotuvių rinkos. 2003-ųjų [...]

“Vilniaus duona” išorinės aplinkos analizė
Referatas “Vilniaus duona” išorinės aplinkos analizė

Išsamus ir geras darbas. [...]

AB “Malsena” marketingo komplekso elementų analizė
Referatas AB “Malsena” marketingo komplekso elementų analizė

Šiandieninėje verslo literatūroje vis daugiau kalbama apie gamybos marketingą, kadangi gamybos sfera yra viena perspektyviausių [...]

AB “Anykščių vynas” analizė
Referatas AB “Anykščių vynas” analizė

Savo darbe naudojausi teorine literatūra bei AB „Anykščių vynas“, internetine medžiaga. Santykinių rodyklių skaičiavimas [...]

“Rūta” VRIO, PESTEL, SWOT analysis
Prezentacija “Rūta” VRIO, PESTEL, SWOT analysis

Saldainių gamintojos "Rūta" analizė pasitelkiant VRIO, PESTEL ir SWOT sistemas. Žvelgiama tiek į išorinę aplinką [...]

UAB “Delikata” vadybinė analizė
Referatas UAB “Delikata” vadybinė analizė

Įmonė „DELIKATA“ – užsiima maisto prekių mažmenine prekyba. Vienas iš pagrindinių jos tikslų yra užvaldyti [...]

“Vilniaus duonos” traškučių “Aguonėlė” rinkos analizė
Referatas “Vilniaus duonos” traškučių “Aguonėlė” rinkos analizė

Šiuolaikinėje rinkoje tikrai gausu įvairių prekių ir paslaugų. Bet augantis vartotojų apetitas, dideliu greičiu besivystanti [...]

Kelionių draudimo AB “Lietuvos draudimas“ ir UAB ”ERGO Lietuva
Kursinis darbas Kelionių draudimo AB “Lietuvos draudimas“ ir UAB ”ERGO Lietuva" lyginamoji analizė

Kiekvienam keliaujančiam asmeniui, naudinga gerai išstudijuoti kelionių draudimo sąlygas bei lengvatas ir nuspręsti ar verta [...]