Margutis kaip (etno)kultūros tekstas

2 psl. / 514 žod.

Ištrauka

Velykos seniau buvusi viena didžiausių bundančios pavasario gamtos švenčių. Tačiau ir šių dienų Lietuvos kaime per Velykas, be grynai krikščioniškų papročių, dar galima pastebėti grynai lietuviškų papročių.
Jau senovėje įvairių tautų papročiuose kiaušinis buvo suprantamas kaip gyvybės atsiradimo ženklas. Savo kiaušinį dažiau su svogūnų lukštais, dėl to kiaušinis gavosi rudos spalvos. Ruda spalva asocijuojasi su paprastumu, šiluma ir saugumu. O dažymo technika yra gan paprasta, bet vis dėlto gaunasi, mano nuomone, gražus margutis. Pirmiausia kiaušinis yra apdėliojamas svogūnų lukštais, taip pat įdėjau gėlyčių (žibučių), kurios man asocijuojasi su pavasariu ir puikiai čia tinka, po to apvyniojau į tam tikrą skudurėlį ir apsukau siūlais. Margučių piešiniuose dažniausiai vaizduojama gamta, augalai, gyvuliai ir kita. Tai ir atsispindi mano margutyje: rudame kiaušinio fone, galime įžvelgti gėlyčių atspaudus, kurie labai dera.


Reziumė

Autorius
pince18
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 29, 2014
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

„Meno kūrinys yra vertybė, nes jis yra kvietimas“, – cituoja Žaną Polį Sartrą kultūrologas Eugenijus Ališanka, aiškindamas kultūrą kaip nuolatinę žmogaus pastangą peržengti save ieškant būties prasmės. Kokie meno kūriniai jums yra kvietimas peržengti save?

Literatūra Rašinys sunset
Vokiečių filosofas A. G. Baumgartenas estetiką yra apibūdinęs kaip pažintinės veiklos rūšį, kurios aukščiausia apraiška yra menas. Menas - tai nuolatinis mokslininkų ir...