Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe? Pristatykite jį ir pagrįskite savo pasirinkimą

3 psl. / 946 žod.

Ištrauka

Kiekviena šalis turi unikalius, tik jai vienai būdingus kultūros reiškinių bruožus, susiformavusius per visą jos gyvavimo laikotarpį. Vienoje šalyje svarbiausias kultūros reiškinys yra teatras, kitoje ypač svarbus yra kinas. Tačiau Lietuvoje tokie kultūriniai reiškiniai yra palyginti jauni. Kino teatrai atsirado 1902 m., o pirmas lietuviškas filmas „Onytė ir Jonelis“, kurio režisieriai Jurgis Linartas ir Vladas - Fedotas Sipavičius, sukurtas tik 1931 m. Todėl didžiausia ir seniausia visų laikų tautos kultūrinė vertybė yra literatūra. Ji padėjo vystytis kitoms kultūros šakoms, tarp jų teatrui ir kinui, todėl šiandien savo kalboje pristatysiu literatūrą, kaip visų laikų tautos kultūrinę vertybę, ir savo pasirinkimą pagrįsiu konkrečiais pavyzdžiais.


Turinys

  • TEMA. Kultūra
  • POTEMĖ. Kurį lietuvių kultūros reiškinį – literatūrą, kiną, teatrą – ir kodėl laikytumėte didžiausia visų laikų tautos kultūrine vertybe? Pristatykite jį ir pagrįskite savo pasirinkimą.
  • INTENCIJA. Pristatyti.
  • TIKSLAS. Pristatyti literatūrą kaip visų laikų tautos kultūrinę vertybę.

Reziumė

Autorius
linuxas
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 8, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
3 psl.

Susiję darbai