Humanitariniai mokslai / Literatūra

Kalbos išlikimą lemia ne tiek ilgaamžė tautos istorija, kiek jaunesnės kartos pasiryžimas perimti kuo daugiau iš nueinančiosios. Įvertinkite tokį požiūrį. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais

1 atsiliepimas
Autorius:

Kai kurie žmonės mano, kad kalba yra tik bendravimo priemonė, tačiau tai yra daug daugiau. Kalba yra tautos vertybių – būdo, papročių, mąstymo išraiška. Ji reikšminga tiek tautai, tiek pačiai asmenybei, kadangi tai pasaulėžiūros, dvasingumo bei moralės pagrindas. Dėl šių priežasčių yra labai svarbu puoselėti bei išsaugoti savo kalbą. Organizacija UNESCO yra paskelbusi, kad iki 2100 metų pasaulyje išnyks daugiau nei pusė dabar vartojamų kalbų bei jų dialektų. Specialistai tvirtina, kad nors lietuvių kalba dar neįtraukta į nykstančių sąrašus, jai yra iškilusi reali grėsmė, kurią pastebi tiek pedagogai, tiek mokslininkai. Šiais laikais dėl pasaulinės globalizacijos, valstybių „sienų išnykimo“ susiduriame su gimtosios kalbos išlikimo klausimu, nes užsienio šalių kalbos vis stipriau skverbiasi į lietuvių kasdieninį bendravimą, ypatingai paveikdamos jaunimą. Yra teigiama, kad ilgaamžė tautos istorija turi įtakos kalbos išlikimui, nes tautos istorijoje gausu lietuvių kalbos puoselėtojų, rašytojų, kurių indėlis kalbai yra milžiniškas, nes jie įkvepia mylėti savo kalbą. Tačiau, mano nuomone, kalbos išlikimo garantas yra jaunesnės kartos pasiryžimas perimti kuo daugiau iš nueinančiosios, nes ji yra ateitis.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
1151 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Turinys

  • I. Kalba yra reikšminga tiek tautai, tiek pačiai asmenybei, kadangi tai pasaulėžiūros, dvasingumo bei moralės pagrindas.
  • II. Kalbos išlikimo garantas yra jaunesnės kartos pasiryžimas perimti kuo daugiau iš nueinančiosios, tokiu būdu bus išsaugojamos kalbos savybės.
  • 1. Šiais laikais jauni žmonės stengiasi įvairiais būdais puoselėti savo kalbą, kuo daugiau perimti žinių iš nueinančiosios kartos:
  • a) mokyklose, pasitelkus rašytojų, tokių kaip Daukša, Vydūnas, Balčiukonis, žodžius vyresnioji karta suteikia galimybę jaunam žmogui suvokti, kokia kalba yra svarbi ir kodėl privaloma ją mylėti bei puoselėti.
  • b) yra įsikūrusios įvairios jaunimo organizacijos (jaunimo centras „Vartai“, organizacija „Baltai juoda“, Jaunųjų lituanistų studija),
  • c) kiekvienais metais vis daugiau jaunų žmonių dalyvauja nacionalinio diktanto rašyme,
  • 2. Visuomenėje yra jaunų žmonių, kuriems kalba suvokiama tik kaip susikalbėjimo priemonė, dėl to jie net nesistengia perimti žinias iš vyresnių žmonių ir puoselėti savo kalbą:
  • a) vis populiaresnis tampa bendravimas internetu bei trumposiomis mobiliojo telefono žinutėmis, kuriose taisyklingas kalbos vartojimas nėra aktualus, kuriasi visai kitokia kalba,
  • b) jaunam žmogui tapo reikšmingesnis anglų kalbos vartojimas.
  • III. Yra svarbu, kad jauni žmonės kalbą suvoktų kaip vertybę ir stengtųsi ją saugoti, puoselėti, perimant visas žinias ir pagarbą kalbai iš nueinančiosios kartos.

Skaitytojų atsiliepimai

tik darbą įsigijusių klientų įvertinimai
Puiku!
, 2015-11-25

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo