Kaip literatūros kūriniuose vaizduojamas senas žmogus? Atsakymą pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais (K. Donelaitis, J. Biliūnas, Maironis)
Ištrauka
Žmogaus senatvė – tai ramybės, kantrybės, gebėjimo atleisti, mokėjimo palaukti, davimo nieko neprašant ir gebėjimo džiaugtis akimirka metas. Prisiminus savo vaikystę, neretai jau 25 ar 30 metų žmogus atrodė visiška senatvė, o šiandieną dažnas šešiasdešimtmetis vis dar jaučiasi pakankamai jaunas. Nuo senų laikų, visame pasaulyje žmonės į senolius žiūrėjo su pagarba, nes šie yra nugyvenę ilgesnį gyvenimo tarpsnį ir priešingai nei jaunas žmogus, turi sukaupę didesnę gyvenimišką patirtį bei išmintį. Taigi įdomu sužinoti, kaip senas žmogus yra vaizduojamas lietuvių literatūros kūriniuose?
Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje, senas žmogus buvo gerbiamas už savo žinias ir gyvenimo patirtį. Seneliai auklėdavo jaunąją kartą, perteikdavo vaikaičiams savo vertybes ir kultūrą. Šeima, gentis, tauta laikėsi senųjų išmintimi. Tas juntama ir lietuvių autorių kūryboje. Skaitydami garsųjį Lietuvos grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio kūrinį „Metai“, pastebime, kad vienas iš autoriaus tikslų buvo parodyti žmonėms, kaip reikia teisingai elgtis tam tikrose situacijoje.
Reziumė
- Autorius
- sankub
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 12, 2019
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 2 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų