Humanitariniai mokslai / Literatūra

Rašytoja Eglė Nachajienė teigia, kad „į vaikų knygas vis dažniau persikelia mūsų visuomenės bėdos. Vaikai viliojami temomis, kurios anksčiau būtų vadintos suaugusiųjų.“ Pagrįskite arba paneikite šį požiūrį argumentuodami skaitytais kūriniais

0 atsiliepimų
Autorius:

Rašytoja Eglė Nachajienė teigia, kad „skaitytojai vaikai mėgsta pasakojimus, bet moka vertinti ir charakterius, ir aprašymus. Sugeba įžiūrėti daug svarbių dalykų. Ir jie puikiai jaučia, kada jiems pataikaujama. O į vaikų knygas vis dažniau persikelia mūsų visuomenės bėdos. Vaikai viliojami temomis, kurios anksčiau būtų vadintos suaugusiųjų. Atrodytų, kad vaikystei vis raginama greičiau baigtis. Gal todėl taip yra, kad mūsų pasauliui trūksta ramybės, saugumo? Tik man atrodo, kad vaikams labiau reikia šviesos – ji ir leis jiems augti saugiems“. Ši rašytoja nori parodyti, kad dabar vaikams skirtose knygose dažnai yra paliečiamos tokios temos, kurios labiau būtų orientuojamos į suaugusiųjų auditoriją , o ne į vaikus. Pati skaitydama įvairią literatūrą tai pastebėjau, todėl šiandien savo kalboje pristatysiu tuos skaitytus kūrinius, kurie patvirtina Eglės Nachajienės išsakytą mintį.
Labiausia jaunimą domina knygos, kurios atspindi dabartines realijas. Tokias temas gvildenti būtina ir nėra manoma, kad jos žaloja paauglių pasąmonę. Svarbu, kad tai yra daroma atsargiai. Rašytojai, sugebantys natūraliai ir subtiliai perteikti paauglio išgyvenimus, išlieka mėgstamiausi. Pavyzdžiui, britų rašytojas Melvinas Burgessas yra vienas populiariausių tarp paauglių skaitytojų. Jo romanai atspindi tikrą, nepagražintą paauglių gyvenimą, jis nemoralizuoja, vengia tiesioginės didaktikos, aprašo paauglių gyvenimą ir jiems būdingas problemas, skaitytojai „išgyvena“ kartu su pagrindiniais veikėjais. M. Burgess knygoje „Heroinas“ pasakojama Džemos ir Taro meilės istorija. Šie du paaugliai neapkęsdami tėvų griežtumo, o kartais net smurto pabėga iš namų. Tai jų prie gero nenuveda. Jie susideda su nepatikima kompanija ir pradeda svaigintis. Iš pradžių tik cigaretėmis, alkoholiu, hašišu. Vėliau šis iš pažiūros nepavojingas žaidimas su gyvenimu perauga į priklausomybę nuo heroino. Žinoma, tai nepalengvina ir taip sunkios paauglių padėties ir Taras patenka į kalėjimą. Tuo metu Džema supranta, kad laukiasi ir tvirtai, jau ne pirmą kartą pasiryžta mesti narkotikus.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
1150 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti