Humanitariniai mokslai / Literatūra

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti?

0 atsiliepimų
Autorius:
Visiems suprantama, kad kalba – žmonių bendravimo priemonė, pirmiausia atliekanti komunicinę funkciją. Kiekvienos tautos kalba yra jos kultūros, literatūros kūrimo priemonė, tautos savimonės, vertybių – būdo, papročių, mąstymo - išraiška. Joje sukaupta tautos istorija, psichologija. Taip pat kalboje atsispindi ir santykiai su kitomis tautomis. Tačiau kartais, kalba gali atlikti ir ne tokią patrauklią bei reikšmingą funkciją, ji gali tapti manipuliavimo priemone. Psichologas Gustave Le Bon yra pastabėjęs, kad žodžių galia yra tokia stipri, kad tinkamai parinkus pavadinimus, net nepakenčiami dalykai tampa priimtini. Tampa aišku, kad jeigu žodžius vartosi tinkamai, jie bus kaip rentgeno spinduliai, jie prasiskverbs pro viską. Tačiau kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas mapinuliuoja? Kaip to išvengti, kad kalba netaptų nesusipratimų šaltiniu?
Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
994 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.
Rašinys Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Net ir trumpalaikės komunikacijos situacijomis dažnai siekiama ne tik keistis informacija, bet ir kitų tikslų.

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti?
Paruoštukė Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti?

Pateikiama kalbos planas ir pati paruošta kalba. Kalbėjimas truko 7 min. Paruošta kalba Lietuvių kalbos [...]

Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros
Rašinys Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros

Didelę įtaką kalbos ugdymui daro mūsų artimieji, nes nuo mažų dienų girdime ir atkartojame mūsų [...]

Benediktas de Spinoza: kodėl etika gali būti kaip geometrija?
Referatas Benediktas de Spinoza: kodėl etika gali būti kaip geometrija?

Benedikto de Spinozos filosofija prisidėjo prie tuometinės žmogaus intelekto autonomijos pabrėžimo ir prie žmogaus proto [...]

Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokį poveikį lietuvių kalbos etiketui daro kitos kalbos
Rašinys Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokį poveikį lietuvių kalbos etiketui daro kitos kalbos

Anot vieno žymiausių švietimo epochos rašytojų Johano Volfgango fon Gėtės tas, kuris nemoka svetimų kalbų [...]

Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokį poveikį lietuvių kalbos etiketui daro kitos kalbos.
Rašinys Kalba, kaip bendravimo priemonė, neatsiejama nuo tautos kultūros. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite, kokį poveikį lietuvių kalbos etiketui daro kitos kalbos.

Žodis etiketas kilęs iš prancūzų kalbos. Jis apibrėžiamas, kaip konkrečios visuomenės priimtos elgesio bei mandagumo [...]

Vidinė kultūra – kaip ją suprantu ir kodėl ji gali būti svarbi?
Rašinys Vidinė kultūra – kaip ją suprantu ir kodėl ji gali būti svarbi?

Vidinė kultūra. Kas tai? Mano manymu tai mūsų elgesys ir žmoniškumas. Manau, kiekvienam iš mūsų [...]

Kaip būti geru piliečiu? Viešoji kalba.
Rašinys Kaip būti geru piliečiu? Viešoji kalba.

Kalboje nagrinėjama tema "Kas yra geras pilietis", remiantis Aristotelio "Politikoje" išdėstytomis mintimis. Darbas buvo skirtas [...]