Natūralių biodegradacijos procesų maisto atliekose, esant skirtingam drėgmės kiekiui jose, eksperimentiniai tyrimai

4 psl. / 844 žod.

Ištrauka

Vis didėjantis žmonių skaičius pasaulyje lemia ir didesnį atliekų kiekį sąvartynuose. Tai yra visame pasaulyje sprendžiama problema. Juolab tokioje nedidelėje valstybėje, kaip mūsų Lietuva, nėra vykdomi intensyvūs atliekų perdirbimo darbai. Dabar vien tik žemės plotų, atliekoms kompostuoti, nepakanka, nes yra labai daug atliekų, kurios yra kelis dešimtmečius ir šimtmečius. Užkasus susikaupusias atliekas prasideda anaerobinis irimo procesas, kurio metu išsiskiria dujos. Biodujos susidaro yrant bet kokiai organinei medžiagai bedeguonėje aplinkoje. Biodujos– tai unikalus pagal dujinių dalių sudėtį mišinys – galutinis atliekų organinės dalies anaerobinio mikrobiologinio rūgimo arba cheminių reakcijų tarp suirusių atliekų dalių rezultatas. Plačiausiai paplitęs sąvartynų dujų panaudojimo būdas yra deginti jas specialiuose įrenginiuose arba varikliuose, siekiant išgauti: elektros energiją, elektros energiją ir šilumą (kogeneracija), ir šilumą.


Reziumė

Autorius
kristinelee
Tipas
Tyrimas
Dalykas
Ekologija
Kaina
€1.55
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 21, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
4 psl.

Susiję darbai

Surenkamų atliekų kiekis LR teritorijoje

Ekologija Referatas 2011 m. brigita99
Kiekvienuose namuose susidaro pavojingų atliekų. Tai nuodingos, degios, sprogstančios ar kitos kenksmingos medžiagos, kurios, netinkamai tvarkomos, gali padaryti žalos žmogaus ar gyvūnų sveikatai...

Darnus maisto vartojimas

Ekologija Kursinis darbas 2013 m. darbai123
Šiame darbe yra pateikta baigiamojo darbo literatūros šaltinių analizė apie darnaus maisto vartojimą ir jo teigiamą poveikį.