Potrauminis streso sutrikimas

10 psl. / 2195 žod.

Ištrauka

Dauguma žmonių bėdų, nelaimių yra suprantamos kaip reakcija į pernelyg didelį, kraštutinį stresą. Yra įprasta, kad tokios traumos, kaip skyrybos ar darbo netekimas, gali sukelti depresiją. Tačiau ne visi žmonės, kurie atsiduria tokiose situacijos puola būtent į ją.

Yra tokių žmonių grupė, kurie yra patyrę žymiai kraštutiniškesnių, t.y. skausmingesnių, atvejų, tokių kaip ekonominė krizė, gamtos sukeltos katastrofos (uraganai, potvyniai, žemės drebėjimai, ugnikalnių išsiveržimas), psichologinis ar fizinis smurtas, bei karai, teoristiniai išpuoliai, gaisrai. Taigi, tokie atvejai gali sukelti potrauminio streso sutrikimą.

Traumą, kuri visiškai žmogų priverčia susidurti su jų egzistenciniu bejėgiškumu ir pažeidžiamumu, išgyvenusio žmogaus gyvenimas jau gali nebebūti toks, koks jis buvo anksčiau – traumuojanti patirtis tampa žmogaus gyvenimo dalimi. Sutvarkant. Surūšiuojant kas įvyko ir pasidalijant savo rekacijomis, jausmais su kitais žmonėmis gali padėti žmogui turinčiam potrauminį streso sutrikimą susigyventi su traumavusiu įvykiu. Išreikšti žodžiais jausmus ir pažinimą, susijusius su traumuojančius įvykiu, yra būtina gydant potrauminį streso sutrikimą. Po smarkių, intensyvių pastangų norint apsisaugoti darkart išgyvenant traumą, gydytojai negali tikėtis, kad pasipriešinimas tam, ką prisimeni netrukus „ištirps“, kai bus panaudota empatija.

Kai yra pastebimi aiškūs, ryškūs potrauminio streso sutrikimo požymiai, būtina kreiptis į gydytojus, nes kuo žmogus ilgiau gaiš, tuo sunkiau jam bus pereiti šį sunkų gyvenimo etapą.


Turinys

  • Įvadas
  • Potrauminis streso sutrikimas ir jo atsiradimo priežastys
  • Potrauminio streso sutrikimo simptomai
  • Potrauminio streso sutrikimo eiga
  • Potrauminis streso sutrikimas psichologijos teorijų požiūriu
  • Kaip gydomas potrauminio streso sutrikimas?
  • Išvados

Reziumė

Autorius
shliooksht
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 15, 2015
Publikuotas
2006 m.
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Autizmo sutrikimą turinčių vaikų ugdymo ypatumai

Psichologija Referatas 2008 m. cikityta
Darbe išsamiai apžvelgiamas autizmo reiškinys - apibūdinamas sutrikimas, jo paplitimas, priežastys, išreištumo skirtumai, diagnostika. Pristatomi autistams būdingi elgesio požymiai, jų kalbos raida ir...

Stresas ir psichikos sutrikimai

Psichologija Referatas ganesas
Richard Lazarus (1985) apibūdina stresą kaip subjektyviai žmogaus suvokiamą neatitikimą tarp aplinkos reikalavimų ir žmogaus galimybių atitikti tiems reikalavimams. Galima išskirti tris pagrindinius...

Stresas ir jo valdymas darbe

Psichologija Referatas 2010 m. gazele
Stresas tai būsena, kuomet asmuo jaučia įtampą, nes iš jo reikalaujama atlikti tai, kas prieštarauja jo norams arba galimybėms. Jis gali atsirasti dėl...

Efektyviausi streso valdymo būdai

Psichologija Prezentacija 2016 m. roxie
Prezentacija, pateikta egzamino metu, įvertinta dešimtuku. Didelė apimtis, daug informacijos, vaizdinės medžiagos, prezentacija paruošta taisyklingai, traukianti akį.