Socializacijos procesas vaikų globos namuose
Ištrauka
Jau nuo neatmenamų laikų žmonės mokosi. Šių dienų pasaulyje mokslas, žinios ir nuolatinis asmens tobulėjimas yra ne tik fizinio asmens išlikimo pagrindas, bet ir būtinybė, užtikrinanti gyvenimo kokybę įvairiose srityse.
Mokymąsi visą gyvenimą tiria edukologija. Šio mokslo tikslas yra išsiaiškinti, kaip žmonės perima žinias, įgyja naujus įgūdžius, taip užsitikrindami ir užtikrindami savo ir visuomenės tolimesnę raidą.
Karta keičia kartą. Tenka pripažinti, kad ne tik tėvai moko vaikus, bet ir vaikai užsiima suaugusiųjų švietimu. Deja, ne viskas taip tobula. Visuomenėje egzistuoja įvairios socialinės klasės. Viena jų – beglobiai vaikai. Daugelis suprantame, kokias pasekmes gali sukelti gyvenimas ne pilnoje šeimoje, o juo labiau – vaikų globos namuose. Psichologai ar pedagogai apie tai galėtų pateikti įvairios informacijos, tačiau, kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, visgi, ši „labiausiai nuskriausta vaikų grupė sulaukia mažiausiai mokslininkų dėmesio“ (Radzevičienė, p. 5). Tad, dėl nuolatinės kaitos ir tobulėjimo, svarbu išsiaiškinti, kaip šie vaikai žengia žinių ir mokslo keliu, perimdami, o vėliau puoselėdami ir perteikdami turimas vertybes visuomenei ir jos nariams.
Turinys
- Įvadas
- Bendra Lietuvos vaikų globos įstaigų apžvalga
- Pedagogų pasirengimas socializacijos procesui vaikų namuose ir su tuo susijusios problemos
- Socializacijos globos namuose reikšmė visaverčiam vaiko vystymuisi
- Tolimesnis gyvenimas jau ne globos institucijoje
- Išvados
- Naudota literatūra
Reziumė
- Autorius
- siekiantipazinti
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Edukologija
- Kaina
- €2.41
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lie 20, 2016
- Publikuotas
- 2008 m.
- Apimtis
- 13 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų