Nacionalinė Kroatijos virtuvė

7 psl. / 1393 žod.

Ištrauka

Virtuvė (arba kulinarinė tradicija) - maisto gaminimo tradicijų visuma, būdinga tam tikram regionui ar tam tikrai žmonių grupei. Ji tampa svarbia kultūros ir tapatybės dalimi, panašiai kaip nacionaliniai rūbai, nacionalinė vėliava ir kiti simboliai.

Lietuvių kalboje taip pat vadinama ir patalpa, kurioje gaminamas maistas (virtuvė), nors daugelyje pasaulio kalbų šie terminai yra visai skirtingi.

Pasaulio virtuvių įvairovė susiformavo dėl kelių priežasčių. Pirmiausia tai lėmė skirtingos gamtinės sąlygos. Skirtingose vietose buvo prijaukintos skirtingos žemės ūkio kultūros, kas nulėmė skirtingus naudojamus maisto produktus. Skyrėsi ir gaminimo prietaisai, kas lėmė skirtingas maisto apdorojimo tradicijas. Skyrėsi ir mitybos poreikiai (gamtos reguliuojamas maisto medžiagų balansas).

Kita priežastis buvo skirtingos kultūrinės - religinės sąlygos, salygojusios įvairius maisto draudimus ar ceremonijas. Daugelyje pasaulio kultūrų yra uždrausta kiauliena (islamo virtuvėse), kai kuriose nevalgomi grybai (šiaurės tautų mityboje) ir pan. Religija sąlygojo ir sudėtingą kulinarijos bei skonio filosofiją.

Pasaulio virtuves gali apibūdinti keletas svarbiausių kriterijų. Tai - naudojami produktai, jų apdorojimo principai, svarbiausi patiekalai, kulinarijos filosofija, stalo etiketas.


Reziumė

Autorius
breznevas
Tipas
Referatas
Dalykas
Kulinarija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 28, 2019
Publikuotas
2018 m.
Apimtis
7 psl.

Susiję darbai

Portugalijos virtuvė

Kulinarija Referatas geisa
Portugalija yra šalis labiausiai į šiaurės vakarus nutolusi Europos valstybė, esanti lberijos pusiasalyje. Vakaruose ir pietuose Portugalija ribojasi su Atlanto vandenynu, rytuose ir...

Amerikietiška virtuvė

Kulinarija Prezentacija sssandrute
Amerikietiška virtuvė – viena iš vakarietiškos užjūrio virtuvės, kurios tradicijos paplitusios Jungtinėse Amerikos Valstijose bei jos kaimyninėse šalyse. Šiaurės Amerika garsi savo ...

Japonijos virtuvė

Kulinarija Prezentacija vikissss
1.Kas yra Japonijos virtuvė2. Japoniškos virtuvės specifika2.1. Maisto patiekimo principai3. Maisto kultūra3.1. Japonų maistas3.2. Valgymo papročiai4. Japonija...

Estijos virtuvė

Kulinarija Prezentacija agnee
Pagal maisto ruošimo technologiją (dažniausiai virti patiekalai) ir ingredientus estų virtuvė panaši į suomių virtuvę ir labiau „jūrinė“ nei latvių ar lietuvių.

Britų virtuvė

Kulinarija Prezentacija 2014 m. gintariuxx
Prezentacija apie britų virtuvę. Prezentacijoje kiekvienas patiekalas yra aprašytas bei pavaizduotas nuotraukoje. Daug įdomios informacijos. Už šį darbą buvo gautas pats didžiausias įvertinimas.

Japoniška virtuvė

Kulinarija Prezentacija viktorijag
Japoniška virtuvė – viena iš Tolimųjų Rytų virtuvių, paplitusi Japonijoje ir susiformavusi per ilgametę istoriją. Nors su pastarosiomis dalijasi daug bendrų produktų, gamybos...